Elektrotekno.com Ana Sayfa || Konu Dışı


yüksek lisans ne kadar yararlı

Yüksek lisans yapılmalı mı?

Evet yapılmalı
58%
58% (166)

Hayır gerek yok
41%
41% (116)

Toplam Oylar : 282


Kayıt: 27 Şub 2009
Mesajlar: 72

Offline
ato28
Tarih: 04 03 2009 12:44

sorduğun soru biraz saçma... yurdışında master yapan zaten iyi bir ingilizceye de sahip demektir. Maalesef memleketimizde her zaman bu şansa sahip mühendisler bulunmamaktadır. Sen iisi mi okul bittikten sonra Amerikada kal.... Çocuklarına daha iyi bir gelecek vermiş olursun


Reklamlar
Kayıt: 03 Mar 2009
Mesajlar: 2

Offline
uçar
Tarih: 15 03 2009 18:24

arkadaşlar ben trakya uni makina müh öğrencisiyim.yüksek lisans yapmak için diplomanın mı yoksa sınavınmı önemi var.ayrıca iyi bi yerde yüksek yapmak için ortalama nın kaç olması gerekir.. Question
Başa dön
Kayıt: 11 Arl 2005
Mesajlar: 181
Konum: **************
Offline
cagdaseckin
Tarih: 16 03 2009 09:38

bence sınavlar önemli çünkü giriş sınavında yüzdeleri daha fazla. ama lisanstan yüksek ortalamayla mezun olsan i olur. 2.50/4 yeterli başvuru için. arz talep ve üniversitenin öğrencisi olman (torpil) yan faktrörler. genelde elektronik mezunları yüksek yapmaz dolayısıyla en kötü ihtimal sınır şartları sağlayarak kendi üniversitende yüksek yapabilirsin.
Başa dön
Kayıt: 14 Ksm 2008
Mesajlar: 3

Offline
mustafabp3
Tarih: 06 04 2009 22:10

master yapan birisi olarak fikirlerim


arkadaşlar ben bilgisayar mühendisliği mezunuyum ve şu an bilgisayar bilimleri üstüne yüksek lisans yapmaktayım. İlk senemdeyim yani bir bakıma bir senem kaldı eğer 2 senede bitirebilirsem tabi Very Happy. öncelikle master yapma amacım çok farklı. Kıbrıs mezunu olduğum için şu an ankarada adı sayılır bir devlet üniversitesinde master yapıyorum ama sadece adı var tabi gerisi boş. eğitim olsun olanak olsun sıfır bi okul adını vermek hoş olmayacağı için yazmadım buraya.

öncelikle master yapacak arkadaşlar bu konuda kendimi tecrübeli saymıyorum ama master yapan birisi olarak fikrimi sorarsanız ben pek önermiyorum. heleki bir işte çalışıyorsanız çok zor bir durum. master yapmak bana pek bişey kazandırmadı açıkcası. sadece işten geldikten sonra sabahlara kadar proje yetiştirmek dışında. şimdiye kadar aldığım 8 ders ten sadece 2 ders bana çok şeyler kattı cidden şimdiye kadar araştırmadığım konularda bilgi sahibi oldum ve çok güzel projeler yaptım ama geride kalan 6 dersten hiçbişey alamadım sadece geçmek için gittim hocalarda hiçbişey veremedi diğer sevdiğim 2 dersin hocası haricinde tabiki. heleki benim gibi akademik kariyer öğretim görevliliği gibi birşeyler düşünmüyorsanız asla başlamayın. inanın hiç birşey katmayacaktır size. projelere, ingilizce makaleleri çevirmekle, hocalara kaynakları hazır ve nazır vermeye harcadığınız zamanı oturup kendinizi istediğiniz konularda geliştirmek daha mantıklı bence.

başladığım ve bir senemi neredeyse bitirmiş birisi olarak ve de tabiki kıbrıs mezunu olduğumdan sırf ismi için master yapmaktayım ve de bir sene harcamış biri olarak bitirmek zorundayım. yoksa başladığıma çoktan pişmanım. iş verenler ilk başta masterli kabul etselerde aradan 2 ay geçtikten sonra aldığınız izinlerden dolayı artık yüzünüze kötü kötü bakmaya başlıyolar. bu durumda hoş bir durum değil tabiki.

görüşlerim böyledir arkadaşlar. okuduğunuz okul farklı olursa eğitim açısından cidden size bişeyler katacaksa sölediklerimi fazla önemsemeyin ama aklınızın bi köşesinde dursun. ama okulun size bişey katmayacana eminseniz asla başlamayın.

herkese kolay gelsin....... Neutral
Başa dön
Kayıt: 18 Şub 2009
Mesajlar: 3

Offline
Eniacx
Tarih: 06 04 2009 23:45

Arkadaşlar bende bilgisayar öğretmenliği mezunuyum şuanda bilgisayar mühendisliği üzerine istanbulda yüksek lisans yapmaktayım.Ben akademisyenliği düşünerekten bu işe girdim.şuan ilk senemdeyim.derslerden geciyorum lakin istediğim konuları ögrenemedim.Akademisyenlik düşüncesinden soğudum neden sogudun derseniz gereksiz zorluklar.yani sözlükteki zor vardır birde doğru olana yanlıs kelimelerini kullanan hocaların karsısında fikrinin dogrulugunu kabul ettirmek gibi bir zorluk vardır.nese az zaman vererek hızlı düşünün öle cok arastırma falan yapmayın . yüksek lisansta kaybedilcek 2 senede sevdigin bir sertifika programına gidersin .bence daha tutarlı olur .yalnız yurtdısında yapabilirseniz ona bişi demem onun yeri cok ayrı.Yurtdısında yüksek yap sonra gel burda akademisyensin Smile özel sektörde de saygın bir yerin olacaktır inancındayım. kolay gelsin.
Başa dön
Kayıt: 27 Ekm 2007
Mesajlar: 158

Offline
taner468
Tarih: 07 04 2009 09:44

aslında yüksek lisans yapıp yapmamak hedeflerle alakalı bir konu
benim fikrim piyasada çalışacak bir mühendis yüksek lisansla vakit kaybedeceğine piyasada deneyim sahibi olması yönünde
Başa dön
Kayıt: 29 Ekm 2008
Mesajlar: 5
Konum: ANKARA
Offline
ElektroBekir
Tarih: 07 06 2009 03:17

Yüksek Lisans..


Tüm hocalarıma sorduğumda aldığım tek ortak yanıtı burada paylaşmak isterim..

Sen ortalamanı yüksek lisansa yetecek kadar yüksek tut..
Cebinde bulunsun.. Nolur nolmaz birgün yüksek lisans yaptığında maaşın hiç beklemediğin ölçüde artabilir çalıştığın yerde :')

diyolar..
Bende bu görüşe gerçekten katılıyorum...

Saygılarımla..
Başa dön
Kayıt: 10 May 2009
Mesajlar: 6

Offline
amigoska
Tarih: 07 06 2009 15:39

Yüksek Lisans


Herkese iyi günler.
Bende katıldığım bir dinletide (Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama üzerine) yüksek lisansın ücret olarak bir artı getirdiği (100-200 TL arası) vurgulanmıştı. Konuşmacı da yüksek lisans yapmış bir kişiydi. Eğitim olarak aldığı bilginin iş sahasına bir etkisi olmadığını vurgulamıştı. Şuan 3. sınıfı bitirmiş bir öğrenci olarak bende yüksek okumalımıyım diye soruyordum kendime. Hocalarımız ise birşey yapmak istiyorsanız yüksek lisans şart diyordu. Halen karar vermiş değilim. İlerde ülkeme ve insanlığa bir şey katma arzusundayım. Bakalım zaman neyi gösterir. Tecrübeli büyüklerimizin yorumlarını görmek gerçekten önemli olur. Lütfen tecrülerinizi bizimle paylaşın..Teşekkürler
Başa dön
Kayıt: 08 Tem 2008
Mesajlar: 239

Offline
lapry
Tarih: 07 06 2009 19:29

Re: Yüksek Lisans


amigoska yazmış
Herkese iyi günler.
Bende katıldığım bir dinletide (Mülakat Teknikleri ve CV Hazırlama üzerine) yüksek lisansın ücret olarak bir artı getirdiği (100-200 TL arası) vurgulanmıştı. Konuşmacı da yüksek lisans yapmış bir kişiydi. Eğitim olarak aldığı bilginin iş sahasına bir etkisi olmadığını vurgulamıştı. Şuan 3. sınıfı bitirmiş bir öğrenci olarak bende yüksek okumalımıyım diye soruyordum kendime. Hocalarımız ise birşey yapmak istiyorsanız yüksek lisans şart diyordu. Halen karar vermiş değilim. İlerde ülkeme ve insanlığa bir şey katma arzusundayım. Bakalım zaman neyi gösterir. Tecrübeli büyüklerimizin yorumlarını görmek gerçekten önemli olur. Lütfen tecrülerinizi bizimle paylaşın..Teşekkürler


Aslında olaya hocalar gözünden bakmamalısın.Yapacağın şey hocaların yaptığı şey olacaksa yani master olacaksa tabiki hocalar MASTER yapın diyecektir ama sen Hocaların yaptığı şeyi yapmayacaksan o zaman masterin pek bir anlamı kalmıyor. Aslında ÖSS bir dayatmaydı Şidmi de MASTER bir dayatma oluyor eee sonra Doktora mı dayatma olacak. Noluyor bize? Neden dayatmalarla hayatımıza yön veriyoruz. Yani MASTER olmazsa olmaz deniliyor masterdan sonra doktora olmazsa olmaz denilecek.Ya bu adam tüm bunları deilde gerçek üretimi gerçek iş hayatını tercih etmek istiyorsa neden bu dayatmalara katlanmak zorunda.
Ben bunu anlamış değilim. Yani Türkiye'de İŞ yok deniliyor.Sonra birileri çıkıyor İŞ var ama Kalifiye işini bilen eleman yok deniliyor. Sonra çıkıyorlar Master yap iş veren masrtırlıyı mı olur yoksa BASİT bi 4 yıllık fakülte mezunu bir müh. alır deniliyor.Neden almasın o adam işini biliyorsa.Yaptığı işte mastersa neden almasın.Sırf CV'sinde MASTER DEGREE olan biri MASTER(USTA) mı olmuş oluyor.
Toplumumuza bütün bunlar empoze edilmeye çalışılıyor. Şuan mezun olcam babam bana neden master yapmak istemiyorsun diye soruyor. çevremdeki herkes master yapmak istiyor ve ben bundan İĞRENDİM evet insanların yapmacık duruşlarından hırslarından arkalarından konuşmalarından illa da bişey olmak için master yapmak istemelerinden iğrendim. Ve bu benim kararımı vermemi sağladı. Askerliğimi biran önce yapıp bir müühendis olarak bu topraklarda çalışmak.
Başa dön
Kayıt: 13 Oca 2009
Mesajlar: 225

Offline
gencdenizci41
Tarih: 08 06 2009 01:10

bence yüksek lisans gerçekten eğer eni birşeler öğrenmek için yapılcaksa iyi ama sadece mühendisi ibaresinin önünde yüksek kelimesi için yapılmamalıdır die düşünüorum en başta insan kendine yazık eder okadar sınav sitres filan.... Belli bir alanda yeni şeler öğrenmek ve geliştirebilek düzeye gelmek için yapılacaksa kesinlikle yapılmalıdır...
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

yüksek lisans ne kadar yararlı


Benzer Konular
- 9V Li-ion 780mAh Şarjlı Pil 1500 ŞARJ Yüksek Kapasite Yeni Nesil Şarjını Koruyan
- İTÜ Yüksek Gerilim Tekniği Çıkmış Sorular ve Çözümler (Prof.Dr.ÖzcanKalenderli)
- yüksek doğru gerilimlerin üretilmesi ve ölçülmesi

- Op-Amplı 4. Mertebeden Yüksek Geçiren Filtre Tasarımı

- Koruma Kontrol ve İzleme 1-2 (Özellikle TEİAŞ'ta ve yüksek gerilimde çalışanlar)
- Yüksek Gerilim Kısa Devre Hesaplama Programı (TEİAŞ)
- servo - step motorlar lisans bitirme tezi
- yüksek gerilim tesislerinde koruma
- Karadeniz teknik yüksek gerilim ders notları

- Yüksek Gerilim Tekniği Soru Bankası

- Rüzgar santrali yüksek lisans bitirme tezi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72