Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Kameralı cebin varsa hemen başla!!

Kayıt: 04 Ağu 2006
Mesajlar: 179

Offline
the_nobody
Tarih: 09 12 2006 13:17

Kameralı cebin varsa hemen başla!!

Yahoo ve Reuters, fotoğraf çekebilen herkesin, günlük hayatta çektikleri foroğrafları ve videoları yayınlamaya hazırlanıyor. Ortak projede, katılımcılara You Witness News sitesi aracılığı ile yayınlanan fotoğrafları ile yeteneklerini gösterme fırsatı tanınacak.

Haber servisleri içine girmeyi başaran fotoğraf ve videolar ise, çekenlere para kazandıracak. Ödemeler ile ilgili net rakamlar belirtilmemesine rağmen, dünya çapındaki önemli olaylara ait görüntüler hariç diğer görüntülerin ücretlerinin çok yüksek olmayacağı belirtiliyor.

Yarından itibaren başlayacak olan uygulamada resimler ve videolar Reuters.com ve Yahoo News aracılığı ile yayınlanacak. Reuters elde edilen materyallerin önümüzdeki sene binlerce basın, medya ve online yayın merkezlerinde kullanılcağını belirtti.

Farklı resimlere her zaman ilgi duyulduğunu belirten Reuters yetkilileri, dışardan çalışan part-time muhabir yardımcılarından gelen bu tarz fotoğrafları her zaman satın alıp kullandıklarını ekledi.

Amatör fotoğrafçıların çektikleri görüntülerin toplanması ve gerektiğinde kullanılması yeni değil. Örneğin Yahoo News'te kullanılan birçok görüntü, şirketin resim paylaşım sitesi olan Flickr'dan alınıyordu.

Yarından başlayarak, http://news.yahoo.com/page/youwitnessnews adresinde resim ve görüntü yüklenebilecek.

KOPYA RESİMLERİ AYIKLAMA YAZILIMI ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Görüntüler sitelerde yayınlanmadan önce kopya veya üzerinde oynama yapılan başka resimler olup olmadığı konusunda kontrolden geçecek.

Bu incelemenin çok kolay bir süreç olmadığını belirten yetkililer, milyonlarca görüntü ile kolay kolay başedilemeyeceğini ekledi. Şirket, bu soruna çözüm bulmak için değiştirilmiş materyalleri bulup ayıklayan bir bilgisayar program üzerinde çalışıyor.

You Witness News servisi için geleceğe dönük planları olan Yahoo, şimdilik resimleri spor ve eğlence sitelerinde kullanacak. Daha sonra ise bu uygulamayı daha yerel düzeye indirebileceği söyleniyor.

Servisin bir benzeri, CNN tarafından www.cnn.com/exchange/ adresinde veriliyor.


ReklamlarKameralı cebin varsa hemen başla!!


Benzer Konular
- Özel Eğitim Merkezi Tüm projeler (Hemen İndir)
- Uzaktan Bilgisayar Kontrollü Kameralı Araç Bitirme Tezi
- PC kontrollü , kameralı araç projesi

- Çıkışı sinus olan inverter devresı olan varsa ekleyebılır mı

- 'voice over WLAN' hakkında acil bilgi, döküman ne varsa....
- elektronik hakkında aklınıza gelen ne varsa hepsi bu programda saklı.
- PIC16F628 ile seri haberleşebilen uzaktan kumandalı kameralı Araç
- scada yla yapılmış örnekler elinde olan varsa gönderebilirmi?
- seri port ile haberleşebilen uzaktan kumandalı kameralı araç

- Kameralı ve hafif yeni notebooklar

- Aklınızdaki adresi hemen alın!

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based