Elektrotekno.com Ana Sayfa || Dijital devreler, projeler


uzaktan kumanda ile bilgisayarınızı kontrol edin

Kayıt: 18 Nis 2006
Mesajlar: 205
Konum: uz elektronik
Offline
ozgurbaba1
Tarih: 23 04 2006 14:42

arkadaşlar ben denedim bu devreyi çalıştı ama sadece sistem sesini azaltıp arttırabildim, BSplayer'ı kumanda etmek istiyorum ama beceremedim bi türlü. BSplayer'ı ekleyemedim. yardım edebilir misiniz?


Reklamlar
Kayıt: 30 Mar 2006
Mesajlar: 51

Offline
aaa123
Tarih: 23 04 2006 17:44

tilkisinan yazmış
bazı kumandalar 36 bazıları 38 khz de çalışıyor senin taktığin ir alıcı aynı şekilde 36 38 khz olabilir bir de vcd discman gibi cihazların kumandalarını denermisin.

discman kumandam yok ne yazıkki;temin edersem deneyecem.fakat kullandığım tk19 38 khz sony televizyon kumandalarıda bildiğim kadarıda 38 khz bu nasıl iş...Sad

ozgurbaba1 yazmış
arkadaşlar ben denedim bu devreyi çalıştı ama sadece sistem sesini azaltıp arttırabildim, BSplayer'ı kumanda etmek istiyorum ama beceremedim bi türlü. BSplayer'ı ekleyemedim. yardım edebilir misiniz? .

girder4 sürümünü kullanıyorsan action kısmından OS yi sonra "file execute" seç.sonra browse seçeneğinden "bsplayer.exe" bulunduğu dizini seç.sonra apply et.sonrada kumanda ile bir tuş ata bu kadar.ozgurbaba1 sen hangi kumandayı kullanıyorsun aynı kumandayla ben sesi açıp kapayamıyorum.yalnızca sesi açıp yada yalnızca sesi kapayabiliyorum.
Başa dön
Kayıt: 18 Nis 2006
Mesajlar: 205
Konum: uz elektronik
Offline
ozgurbaba1
Tarih: 23 04 2006 21:20

teşekkürler aaa123, sorunu hallettim. ben shov marka vcd kumandası kullandım, sesi açıp kapatıyorum, ileri geri alabiliyorum. sadece pause ve play'de sorun oluyo, stop'u ayarlayamadım daha. ama genede beklediğimden iyi çalıştı..
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2

uzaktan kumanda ile bilgisayarınızı kontrol edin


Benzer Konular
- Bilgisayar kontrol öğretmenliği - endüstri staj raporu
- iki kanallı rf uzaktan kumanda
- TDA1524A ile Ton Kontrol (bas - tiz - medium - volume) *denendi*

- 3 Fazlı Asenron Motor Hız kontrol yöntemleri ve Micromaster 440 incelenmesi

- Elektrik kumanda teknikleri ders notları MARUN - TEF
- CNC Kontrol projesi
- uzaktan eğitim sakarya mekatronik ders notları
- rn171 wifi modul 802.11 bg pic,avr,arm, kontrol devreleri icin
- Zaman Ayarlı Paralel port ile 8li 220 V kontrol

- dtmf kontrol devreleri 1 röle - 2 röle - 4 röle mt8870

- otomatik kontrol ibrahim yüksel ve kemal sarıoğlu

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based