Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Çalıntı laptop internete bağlanamayacak

Kayıt: 06 Nis 2006
Mesajlar: 112

Offline
clubber
Tarih: 25 02 2007 02:59

Çalıntı ve kayıt dışı cep telefonlarını kullanıma kapatarak, hırsızlıkların önüne geçen hükümet, şimdi de son dönemde yaygınlaşan dizüstü bilgisayar (laptop) çalınmasına karşı yeni bir uygulamayı devreye sokmaya hazırlanıyor.
Cep telefonlarını denetime alan yasanın mimarı olan AKP Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu’nun hazırladığı yasa tasarısında çalıntı ve kayıt dışı dizüstü bilgisayarlar kara listeye alınacak, MAC numarasından takip edilecek ve internet kullanımına kapatılacak. İnternet servisi sağlayan firmalar, yeni yasa ile bunları takiple yükümlendirilecek.

Yasa teklifinin ikinci önemli ayağı ise internet kafelerden yapılan yasadışı örgüt haberleşmelerini denetlemek olacak. İnternet kafeleri kullananlar sisteme girmek için önce vatandaşlık numaralarını yazacaklar. MERNİS projesi sayesinde bu kişiler takip edilecek, vatandaşlık numarası sahte olanlar sistemi açamayacak. Bu sayede terör örgütleri daha kolay izlenecek. Bu kafelerden bankaların sistemlerine girilerek yapılan hırsızlıklar da takip edilebilecek.

AKP’li Terzibaşıoğlu’nun Telekomünikasyon Kurumu uzmanlarıyla birlikte hazırladığı dizüstü bilgisayarlara denetim teklifi, partiden destek aldı. AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, cep telefonlarının denetimi konusunda sağlanan başarı nedeniyle aynı uygulamanın dizüstü bilgisayarlar ve internet kafeler için uygulanması konusunda gereğinin yapılacağını söyledi.
01/06/2006


ReklamlarÇalıntı laptop internete bağlanamayacak


Benzer Konular
- Laptop ve diğer bataryaların şarj edilmesi hakkında...
- i3-i5-i7 laptop
- I5 LAPTOP shematic

- Laptop 'dan Nasıl Paralel Port Çıkışı Elde Edebilirim?

- laptop, netbook veya notebook için dc-dc çevirici
- laptop chipset ısıtma
- Altium Designer internete bağlanma
- laptop hakkında.
- PIC ile internete girme ve TCP/IP kullanımı üzerine örnek proje ve e-kitap

- laptop batarya şarj sorunu

- Laptop Tamiri ve Elemanların degişimi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based