Elektrotekno.com Ana Sayfa || Staj defterleri, Deney Raporları, Ders Notları || Staj defterleri


ASELSAN (staj raporu)

Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 19 09 2005 13:03

1.ASELSAN HAKKINDA GENEL BİLGİ

ASELSAN, Kıbrıs Barış Harekatında sıkıntısı çekilen taktik saha haberleşme sistemlerine bir çözüm getirmek, telsiz cihazları üretmek için kurulmuştur. Bugün haberleşme cihazlarından, elektronik harp sistemlerine, radarlardan alçak irtifa hava savunma sistemlerine, gece görüş cihazlarından güdüm sistemlerine kadar geniş bir yelpaze içinde ürettiği 99 sistemin 81'i kendi mühendislerinin özgün tasarımı olan, büyük, yurtiçinde ve yurtdışında saygın bir elektronik sanayii kuruluşudur.

ASELSAN başlangıçtan beri üretimini askeri, sivil ürünler alanında yapmayı ve ihracat olanaklarını araştırmayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda da bugüne kadar kümülatif olarak askeri satışlar; sivil satışlar ve yurtdışı satışların toplamı kadar olmuştur.ASELSAN’ın yıllık satışları her yıl artarak 1999 yılı sonunda 200 milyon dolar düzeyine ulaşmıştır.


Reklamlar

6 Kullanıcı bu konu için admin arkadaşımıza teşekkür ettiler

Kayıt: 25 Eyl 2006
Mesajlar: 23
Konum: ankara-kütahya-eskişehir (dumlupınar üniversitesi)
Offline
jan
Tarih: 10 01 2007 04:51

çok teşekkür ederim paylaşım için.


3 senedir hayalini kurduğum bir stajdı olacaktı Aselsan Stajım. mikroelektronik kısmında yapmak istiyodum. Geçen sene başvurmuştum henüz 2. sınıf olduğum için kabul edilmemiştim. Bu sene yine başvurucaktım onun tarihini öğrenmek için Aselsan çalışanlarından biriyle temasa geçtim. şubat ayı ile mart ayı arasından başvuruların yapılacağı söylendi. Tamam dedim. hayalime kavuşucam ilk kez bilgilerimi gerçek bir yerde sınama şansı buldum dedim.

iki üç hafta sonra bir telefon geldi arayan aselsandaki çalışandı. stajlara sadece her sene aselsanca belirlenen 10 üniversiteden öğrenci alındığını,bu okullardan kontenjan kaldığında diğer üniversitelerin 3.50 ve üzerinde ortalamaya sahip öğrencilerinden seçim yapıldığını bildirdiler. okuduğum üniversitenin bu okullar arasında yer almadığını ortalamamında 3.50 nin altında olduğunu bu yüzden staj yapamayacağım söylendi. Çok üzüldüm fakat bir tarafta Türkiye için bu kadar önemli olan bir kuruluşun bu kadar seçici davranmasını takdir ettim. Fakat belirlenen 10 üniversite yerine tüm üniversitelerin 3.50 ve üzeri ortalamalarına bakılabilir diye düşünüyorum.

Tamam okulumun veya benzer üniversitelerin seviyeleri belirlenen okulların bir kısmı kadar üst seviye de olmayabilir fakat mühendisliğin özellikle Elektrik Elektronik dalında herhangi bir Üniversite de 3. sınıf sonunda 3.50 ve üzeri ortalamaya sahip olmak herkesin harcı değil diye düşünüyorum.

Sağlık olsun diyorum. ayrıca stajın her ne kadar benim alanımda olmasada sonuç itibariyle aselsan hakkında bana biraz daha bilgi edindirdi. Bunun için çok teşekkür ederim.

hayat bir 100 metrelik atletizim yarışıysa bizler başlangıç çizgisinden başlıyoruz. Türkiye de en iyiler 50. metreden dünyanın en iyileri 75. metreden başlasalarda biz bu yarışı sonunda bitiricez. Fakat iyi bir dereceyle bitirmek için daha çok çalışmak gerekiyor sanırım.

saygılarımla...

herkese iyi çalışmalar.
Başa dönASELSAN (staj raporu)


Benzer Konular
- Elektrik Programı (Meslek Yüksekokullarına uygun) Staj Defteri
- plc s7-300 staj defteri - e.o.c. elektronik otomasyon cihazlı
- Karel Elektronik A.Ş. Staj Raporu (Üretim ve Test Bölümü)

- Bilgisayar kontrol öğretmenliği - endüstri staj raporu

- Tedaş staj Defteri 20 Günlük 2009
- jeneratörlerle ilgili staj dosyası
- topraklama raporu word
- siemens logo soft üzerine staj defteri
- plc-otomasyon staj defteri

- Telekomünikasyon- Baz İstasyonu Staj Defteri

- "Risk Değerlendirme Raporu"

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based