Elektrotekno.com Ana Sayfa || Transformatörler


trafoyu işletmeye almadan önce ne yapmalı

Kayıt: 19 Şub 2006
Mesajlar: 38

Offline
eem40
Tarih: 30 01 2008 10:10

trafoyu işletmeye almadan önce ne yapmalı güzel bi kaynak

---------------
1.) TRAFOYU ISLETMEYE ALMADAN ÖNCE YAPILACAK ISLEMLER
1.1) Yag kaçagi olup olmadigi kontrol edilmelidir. Yag kaçagini gidermek için;
A) Nakliye ve indirme esnasindaki sarsintilardan civatalarda gevseme olabilir, bu durumda contalardan yag sýzabilir. Baglanti elemanlarini kontrol ediniz. Busingleri tutan civatalara fazla kuvvet uygulamayiniz, busingler çatlayabilir.
B) Nakliye esnasinda çarpma, delinme gibi hasarlar olusmus ve yag kaçagi giderilemiyor ise tedarikçi firmanýz ile temasa geçiniz.


1.2) Yag genlesme deposundaki yag seviyesini kontrol ediniz. Depo yan yüzünde bulunan yag seviye göstergesinde 20°C seviyesi isaretlenmistir. Ortam sicakligina bagli olarak yag seviyesi isaretin biraz üstünde ve altinda olabilir. Yag seviyesi normalden düsük ise deponun üzerindeki kapagi açarak transformatörün etiketinde belirtilen cinste rutubeti alinmis tedarikçi firmanizdan alacaginiz trafo yagi ilave ediniz. ilave edilecek yag kullanýmdan önce test edilmelidir. Depoya normalden fazla yag koymayiniz. Aksi takdirde çalisma esnasinda transformatör ýisinacaktir. Genlesen yag depodan çikabilir.
1.3) Transformatörde hava kurutucusu (slicagel kabi) bulunmuyor ise yag genlesme deposu kapaginin içinde bulunan contayi çikariniz. Aksi takdirde transformatör hava alamayacagi için zaman ile tankta deformasyon olabilir, transformatörünüz


Reklamlar

1 Kullanıcı bu konu için eem40 arkadaşımıza teşekkür ettiler
trafoyu işletmeye almadan önce ne yapmalı


Benzer Konular
- Lütfen mesaj atmadan ve yeni bir konu açmadan önce okuyun !
- İki AC çıkışlı trafoyu birbirine bağlama
- Süper PC klavye ORG-Çocuklarınızdan önce mutlaka denemelisiniz.

- önce askerlik mi yoksa iş mi

- bilgisayarin image'ini almadan once SID sifilama
- Pic Programlama ve Simulasyon PIC önce simule et sonra devresini kur kullan
- Laser communicator (daha önce test edildi, çalışıyo)
- 2 Dahili Telefondan Önce 9 Tuşlayanı Harici Hatta Bağlayan Devre
- işletmeye göre röle seçimi

- Âşık olmadan önce...

- elektronik 1 daha önce gönderdiğimin devamı

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based