Elektrotekno.com Ana Sayfa || Genel Elektrik-Elektronik


bir telefon iki hat

Kayıt: 05 Mar 2008
Mesajlar: 68
Konum: balıkesir
Offline
electronickim
Tarih: 05 03 2008 11:14

arkadaşlar elimde bir adet masaüstü telefon var iki adet telefon abonem var. bir devre ile bu iki telefon hattını bir tek telefona takabilirmiyim. çağrı hangi hattan gelirse gelsin telefon çalacak ve ben konuşacağım. ben arama yapmak istediğimde bir anahtar ile hattı seçip arama yapacağım. bu şekilde satılan telefonlar var ama özel nedenlerden kendim yapmalıyım çok teşekkürler şimdiden


Reklamlar
Kayıt: 18 Mar 2008
Mesajlar: 10

Offline
balsoft
Tarih: 19 03 2008 04:00

eğer yanlış anlamadıysam istediğin sanırım http://www.electronic-circuits-diagrams...ckt2.shtml buradaki devre umarım yardımcı olur kolay gelsin
Başa dön
Kayıt: 02 May 2006
Mesajlar: 1689
Konum: Malatya
Offline
timpati
Tarih: 19 03 2008 08:57

2 hattan birini seçme


normalde telefon dışında özel devrelerin telefon hattına bağlanmaları yasak, özellikle çok akım çeken veya hatta sinyal gönderen, parazit bulaştıranlar yüzünden.

sizin yapacağınız ise hattı sadece sinyal alma olarak kullanmak ve akım çekmemek (normal konuşma zamanı dışında). bunun için iki optocouplerle yapacağınız bir alarm devresi yeterli gerisi iki adet switch'den birisini anahtarlamaya kalıyor. isterseniz bunu da röleli (otomatik olsun diye) olarak tasarlayabilirsiniz.

not:
telefon hatlarında boşta 48Vac sinyal vardır, tam çalma anında bu gerilim 110Vac'lere kadar fırlar, telefon ahizesi kaldırılınca gerilim 5-6V'lara düşer.

Başa dönbir telefon iki hat


Benzer Konular
- kısa devre özelliği olan ring gönderen telefon
- dokunmatik ekranlı hangi telefon alınmalı?
- Optik Fiberlerin Veri Hab. ve Telefon Ağlarındaki Kullanımı (Sunum)

- telefon almak istiyorum ne önerirsiniz

- Mühendise En Uygun Telefon?
- telefon iletisim ve anahtarlama sistemleri
- Telefon santralları nasıl çalışır (Konuların hepsi)
- Pic ile uzaktan telefon ile kontrol
- 16f84a kullanarak telefon ile kumanda devresi

- sizce hangi telefon alınmalı?

- C# Telefon Rehberi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based