Elektrotekno.com Ana Sayfa || Genel Elektrik-Elektronik


ASK ile görüntü aktarımı

Kayıt: 22 Mar 2007
Mesajlar: 15

Offline
eakkas
Tarih: 18 03 2008 19:53

arkadaşlar ben cam görüntüsünü ask RF ile bilgisayara kablosuz olarak aktarabilirmiyim? olmazsa nasıl aktarabilirim...Acil..


Reklamlar
Kayıt: 18 Mar 2008
Mesajlar: 10

Offline
balsoft
Tarih: 19 03 2008 03:46

bunun için şema vs. dersen bilmiyorum ama wireless video daptörler (AV Sender) var onlarla normal kablosuz veri aktarımı gibi aktarım yapabiliyorsun ses ve görüntü bazında şui bi ziyaret et istersen sanırım yardımcı olur http://www.santeknoloji.com/smartsight_kablosuz.htm kolay gelsin
Başa dön
Kayıt: 22 Mar 2007
Mesajlar: 15

Offline
eakkas
Tarih: 20 03 2008 18:07

ASK ile görüntü aktarımı


Ben hazır bir sistem istemiyorum. Bu projenin uygulaması sınıf içinde olacak ve cam görüntüsünü bilgisayara transfer edecek. alıcı vericileri modül olarak almayı planlıyorum. Bu devreler garaj kapılarını açıp kapamakta kullanılan 2 kanallı Rf kontrol üniteleri olabilir. Bunun gibi devrelerle bu görüntü transferini gerçekleştirmek istiyorum.. Teşekkürler
Başa dön
Kayıt: 29 Mar 2008
Mesajlar: 370

Offline
maresal
Tarih: 23 07 2008 00:21

Öncelikle garaj kapısı kumandasıyla bunu yapmak çok zor. Kumandanın RF katını bulup ayırman gerekiyor buna göre sürücü devre yapman gerekiyor vs. Eğer kanalları tek tek anahtarlayarak yapmayı düşünüyosan bu işte çok zor çünkü senin data aktarımın için gerekli olacak min hızda bile bu cihazı anahtarlamaya çalışırsan ya verici sapıtır yada alıcı sinyali seçemez.Ha böyle hiç mi aktarılamaz dersen aktarılır 5dkda bir görüntü aktarırsın.Radyo amatörlerinin sstv diye bi sistemi vardır,slow scan tv, orda dinleyerek bile -datayı çözüp anlayamasanda- ton değişikliklerini duyarsın.Ama tek bir resim göndermek dakikalar sürer.
İkinci olarak,webcam ile de bu iş zor. Önce usbden gelen datayı çözmen gerekecek bunun için cihazla ilgili bilgileri üreticisinden alman gerekecek ki büyük ihtimalle ya ulaşamayacak yada olumlu bir cevap alamayacaksın. ( bi arkadaşım denedi hemde oldukça basit birşey sormasına rağmen ticari sırrımızı size söyleyemeyiz gibi bi cevap vermişler, ordan biliyorum) Sonra bu dataları cihazın gönderdiği hızda gönderemeyeceğin için aralarından bir tanesini seçip bir tampon belleğe yazman gerekicek,oradan alıp çözümünü yaptıktan sonra gerekli şekilde göndericeksin. Ancak Carnegie Mellon Üniversitesinin geliştirdiği CMUcam diye bir cihaz var bundan edinebilirsen işin epey kolaylaşır.
RF modülü için piyasada hazır satılan UHF setleri tavsiye ederim.Bunlar modülasyon işini kendi yaptığı için senin uğraşmana gerek kalmayacaktır.Ancak özellikle ask modülasyon istediğine göre ödevin yada projen buna odaklı bu yüzden kabul edilirmi bilemem. Açıkçası daha önce rf ile görüntü aktarmaya hiç çalışmadım,burada daha bilgili arkadaşlar vardır bide onlara danış.
Başa dön
Kayıt: 12 Nis 2008
Mesajlar: 901

Offline
esb72
Tarih: 29 07 2008 01:58

eğer bahsettiğin şu küçük 433mhz alıcı vericilerse imkansız zira 300byte/sn de bile bazen sorun çıkarıyorlar.
Kolay gelsin
Başa dönASK ile görüntü aktarımı


Benzer Konular
- Görüntü Sistemleri Ders Notları - Dr. İbrahim Türkoğlu - Fırat Üniversitesi Pdf
- görüntü sistemleri soruları
- görüntü sistemleri ders notu

- Görüntü Sistemleri (ders notu)

- matlab semineri - görüntü işleme - görüntülü ve sesli
- Tıpta Görüntü işleme
- görüntü sistemleri deney raporu
- c# ile görüntü alma
- UCRETSIZ Görüntü ve Ses Sistemler Kursu

- seri iletişimli kablosuz görüntü aracı projesi

- İmge(Görüntü İşleme Notları)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based