Elektrotekno.com Ana Sayfa || Pic ve diğer işlemci ve denetleyiciler ile yapılmış devreler, projeler


Cep Telefonu İle Kontrol Sistemi ile ilgili bi kaç yontem

Kayıt: 03 Ağu 2006
Mesajlar: 9

Offline
huseyin.kutuk
Tarih: 30 12 2008 13:45

Cep Telefonu İle Kontrol Sistemi oluşturmak için yapabileceğiniz bir kaç yontem anlatmak istiyorum;

1- En basitinden cep telefonunuz çaldığında kontrol yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki cep telefonuna bir arama geldiğinde ışıkları yanıp soner bunun için ledin bacağına bağlayacağınız bir kablo bir transitor ve role ile kontrol yapabilirsiniz cep telefonuna arama geldiğinde role harekete geçer. dezavantajı kim ararsa ledler aktif olur

2- 1 pic birde cm8870 serisi bir entegre ile sağlam şifreli bir kontrol yapabilirsiniz. pic cep telefonunun ledine veya arama sesi veren hoparlore bağlarsınız pici kodlar belli bir sure sonra açmasını sağlarsınız. telefon açıldıktan sonra ses gelen hoparlore bağlı cm8870'e düşer iş. cm8870 serisi entegreler hattan gelen tuş tonlarını çözer ve kodlar. cm 8870 in girişini cep telefonunun hoparlorune bağlarsınız cep karşı taraftan gelen kodları çözer. telefon otomatik açıldıktan sonra karşı taraftan basılan tuşları cm8870 çözer ve pice aktarır aktarılan kodların pic doğrularsa sitemi çalıştırabilirsiniz. pic in bir bacağını kapatma tuşuna bağlar ve kodlarsanız telefonun belli bir süre sonra kapanmasınıda sağlayabilirsiniz. sorun oluştuğunda bilgi gondermek için ise bir ses entegresi kullanabilirsiniz. bunun için isd2560 serisi entegrelerden faydalanabilirsiniz. hattın arama yapabilmesi için telefon tuşlarına pic bacaklarını bağlar tuşların otomatik kullanılmasını sağlayabilirsiniz. aranan telefonun doğru kişiyi testini yapmak için cm8870 ile bağlantı kurabilirsinin aranan kişiden ses entegresi ile şifre ister ve doğrularsınız. doğrulandığı taktirde isd nin 8 ses bölmesine hata kodlarını girer ses ile uyarı verebilirsiniz. buda başka bir kontrol metodudur.

3 - ve zor olan piyasadada pahalı olan gsm ve gprs kontrol kartlarıdır bunların kodlanmasıda programlanmasıda zor olduğu kadar bir çok çözümüde profesyonelce yapabilirsiniz.


Reklamlar

1 Kullanıcı bu konu için huseyin.kutuk arkadaşımıza teşekkür ettiler
Cep Telefonu İle Kontrol Sistemi ile ilgili bi kaç yontem


Benzer Konular
- cep telefonu bütün modellerin şema istekleri buraya!!!!!!!!
- Robotic ile ilgili kitaplar (Robotics Books)
- Yukarıdaki Alt Forumlara uymayan Elektronikle ilgili konuları bu bölüme açınız !

- Bilgisayar kontrol öğretmenliği - endüstri staj raporu

- Topraklama, kompanzasyon ve kacak akım hesabı ile ilgili autocad projesi
- TDA1524A ile Ton Kontrol (bas - tiz - medium - volume) *denendi*
- 3 Fazlı Asenron Motor Hız kontrol yöntemleri ve Micromaster 440 incelenmesi
- jeneratörlerle ilgili staj dosyası
- CNC Kontrol projesi

- rn171 wifi modul 802.11 bg pic,avr,arm, kontrol devreleri icin

- Assembly- TMR0 kesmesi ile ilgili yardım

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based