Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Facebook'ta büyük değişim!

Kayıt: 16 Mar 2009
Mesajlar: 26

Offline
greencrocodile
Tarih: 21 03 2009 23:13

Facebook'ta büyük değişim!

Facebook gizlilik kavramını baştan tanımlıyor.

Facebook yeni görünümü ile birlikte gizlilik konusunda da çok önemli bir adıma imza atıyor.

Yakın zamanda görünümü değiştiren Facebook, artık kullanıcıların arkadaşlarına ait değişiklikleri daha çabuk fark edebilmeleri, daha hızlı içerik paylaşımı sağlanabilmesi ve grup sayfalarının artık daha kullanışlı hale gelmesi yönünde önemli adımlar attı. Fakat ön taraftaki bu değişiklikler kadar, sitenin arka planında da bazı yenilikler oldu. Bunların en başında ise kişisel gizlilik konusunda artık kullanıcının daha fazla söz hakkına sahip olması geliyor.

Artık kullanıcılar Facebook üzerinde kendilerine ait hangi bilgilerin kimlerle paylaşılabileceği konusunda daha esnek davranıyor. Eğer kullanıcı tercih ederse profilinin bazı bölümlerini hatta isterse tümünü, arkadaşı veya kendi ağında bulunmayan insanlara açabilecek. Facebook adına konuyla ilgili açıklamayı yapan Mark Slee, bunun Facebook'un her geçen gün artan kullanıcı sayısı nedeniyle bir anlamda zorunlu hale geldiğini söylüyor.

Slee'ye göre daha önceden arkadaşınız olarak eklenmemiş birinin sadece ismini, resmini ve arkadaşlarının küçük fotoğraflarını görebiliyordunuz ve bu her zaman yeterli olmayabiliyordu. Benzer isimdeki kullanıcıların giderek artması nedeniyle Slee, insanlar kendi arkadaşlarını daha rahat tanıyabilmeleri için böyle bir değişikliğin faydalı olacağına inandıklarını söyledi.

Diğer yandan pek çok Facebook kullanıcısı yeni görünüme alışmakta zorlanıyor. Bazı kullanıcılar eski görünüme bir an önce dönülmesi veya isteyenlerin sitenin eski haliyle kullanmaya devam etmeyi istediklerini belirtiyorlar.


ReklamlarFacebook'ta büyük değişim!


Benzer Konular
- Patrona çaktırmadan facebook’a girin
- Büyük alışveriş merkezi temel_topraklama ve teknik şartname
- Büyük bir mağaza elk. tes. projesi

- pascalda bir büyük bir kücük harfden olucan cümle yazma

- facebook'tan hesap silme
- Facebook 500 milyona ulaştı
- seven segment display büyük boy
- onlysoft 2010 yazılım uzmanlık fuarı yazılım sektöründe büyük ilgi uyandırdı
- Facebook'ta iPad yasağı!

- Çok Büyük E-Kitap Arşivi

- Denizin dibinde büyük patlama

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based