Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler || Arşiv


puanlama siteminiz öğrenmek isteyenleri köreltiyor

Kayıt: 28 Mar 2009
Mesajlar: 36

Offline
mustafay87
Tarih: 13 05 2009 01:35

puanlama sisteminin olması sitenin büyümesinde en önemli faktör.
Paylaşıma zorlanmak bir süre sonra insanda paylaşma alışkanlığı doğuruyor. Belki ilk başlarda puanım artsın diye dosya paylaşımı yapabilirsiniz fakat paylaştıkça birilerine yardımcı olduğunu görünce insanın içindeki mutluluk paylaşmayı refleks haline getiriyor.


Reklamlar
Kayıt: 01 Oca 2007
Mesajlar: 127
Konum: ankara
Offline
kozmoz
Tarih: 13 05 2009 08:52

Puan kazanmak o kadarda zor birşey değil sadece paylaşım yaparken dikkatli olmak gerekiyor daha önce paylaşılan birşeyi paylaşırsan uyarıyı alırsın valla.
Bence bu uyarı konusundada bir af sistemi olmalı yani tamam bir yanlışlık yaptık uyarıyı aldık diyelim ama bu uyarıda senelerce bizle yaşamasın eğer paylaşımı yapan kişi kötü niyetli değilse tabiki. Hükümetler eli kanlı katilleri bile af ediyorlar Smile.

Neyse konu dışına çıkmadan şunları aktarıyım benim bir konuda yardıma ihtiyacım vardı buraya sordum ve cevap aldım ,saolsun arkadaşlar, yalnız için ilginci sırf ben o soruyu sordum diye bile puan kazandım yani benim gibi kör cahiller bile bir şekilde puan kazanabiliyorlar.
Başa dön
Kayıt: 26 Ksm 2008
Mesajlar: 66
Konum: BURSA
Offline
ksuzgun
Tarih: 13 05 2009 12:06

maresal arkadasıma;
alınacak bi konu yok,yanlış yazmışım,küçük bir yazım hatası gibi dursada,aslında önemli,dikkat çektiğin için teşekkür ederim.
Başa dön
Kayıt: 06 Arl 2007
Mesajlar: 121
Konum: ANKARA
Offline
xomier
Tarih: 13 05 2009 12:10

yeni üye sayılırım ama başka hiç bi forum sitesine böyle günlük girip çıktığımı hatırlamıyorum... puan sistemi devamlılık için güzel bi uygulama... bakın puanım yok ama ben memnunum bu puan mevzusundan:)) hoş şu sıralar bitirme ödevim yüzünden puanım kalmadı ama olsun Smile))
Başa dön
Kayıt: 15 Arl 2006
Mesajlar: 29

Offline
trinitrotoluen
Tarih: 13 05 2009 12:14

Puan uygulamasının olması bence güzel bir özellik fakat acil durumlarda dosya indirebilmek için de bir seçeneğin olması gerekir...
Başa dön
Kayıt: 02 May 2006
Mesajlar: 1689
Konum: Malatya
Offline
timpati
Tarih: 13 05 2009 16:13

talep


trinitrotoluen yazmış
Puan uygulamasının olması bence güzel bir özellik fakat acil durumlarda dosya indirebilmek için de bir seçeneğin olması gerekir...


öyle bir seçenek var: puanı çok olanlardan birazını istemek. gerçi o kişinin insafına ve sizin gerçek bir "ihtiyaç sahibi" olma inandırıcılığınıza kalmış bir şey ama ben kişisel olarak bana gelip de puan isteyen kimseyi geri çevirmedim. artık şu yabancılığı veya kişisel bencilliğinizi bir kenara atın, (belki klişe bir laf olacak ama) burası bir tür "aile" kurumu, ne de olsa temelde ana konu "paylaşımcılık".

hem sonra tembellik etmesin kimse, hep dosya alınacak değil ya. yaptığınız, yapmak istediğiniz, hatta yaparken karşılaştığınız sorunları bile anlattığınızda yani bir şeyleri "paylaştığınızda" puanınız otomatik olarak artar, yeter ki paylaşıma niyetli olun, bireysellikten çıkın.

konu açıldığında hemen atlamak istemedim, başkaları başlasın diye kendimi tutttum. ilk mesaja vereceğim cevap şuydu:

"1950'lerde Nurullah Ataç'ın "Karalama Defteri" adlı denemeler kitabında "tecessüs" (araştırma merakı) başlıklı bir yazısı vardı, lisede edebiyat derslerinde karşılaşmışsınızdır sanırım.
orada, (yeniden hatırlatayım, 1950'lerden sözediyoruz) şöyle diyor yazarımız: eskiden koşullar çok daha ağırdı, kaynak bulamaz, bir şekilde elimize geçen yabancı kitapları çevirmeye ve anlamaya çalışırdık. şimdi (1950'ler) koşullar çok daha elverişli hale geldi ama bu kez de tecessüs azaldı. yeni yetme gençlik, ellerindeki olanaklar arttıkça tembelleşiyor ve isteksizleşiyor ya, ben ona yanarım
"
şimdi bırakın, kitap çevirisi yapmayı, alabildiğine hazır çevrilmiş kitaplar, makaleler hemen her yerde. önce fotokopiler yaygınlaştı, sonra bilgisayarlarla metinler, resimler, videolar sayısallaştı, "reproduction" (yeniden üretim-kopyalama) kolaylaştı. derken internet sayesinde bilgiye hızlı ulaşım sağlandı. şimdi dünyanın bilgisi elinizin altında buna karşın hala şikayetler var. enformasyon artık kimsenin tekelinde de değil, daha çok üretim adına hemen her kurum elindeki bilgileri herkese bedelsiz ulaştırma yarışında.
ve sonra... burası gibi bilgi paylaşım siteleri...ve buradaki gönüllü erler... tüm derdimiz cahilliğe, bencilliğe açacağımız savaşta galip gelebilmek ama hala yenmemiz gereken baş düşmanlarımızdan biri "tembellik", sonra bencillik, ardından "yabancılaşmak". gerçi bütün bunlar ortak tek bir sorunun ana parçaları...

neyse, edebiyatı bırakalım, elektroniğe dönelim.
Başa dön
Kayıt: 28 Mar 2009
Mesajlar: 57

Offline
sandi
Tarih: 13 05 2009 17:58

timpatinin yazdıkları cok hosuma gitti cidden baska forumlarda olmayan bir yardımlasma mevzusu söz konusu.ayrıca aile kurumu gibi bir acıklaman var kesinlikle katılıyorum.
saygılar dostlar..
Başa dön
Kayıt: 08 Tem 2008
Mesajlar: 248

Offline
robotik06
Tarih: 16 05 2009 22:53

ben bu siteye katıldığımdan beri çok memnunum.Burdaki yardımlaşma örneği hiç bir sitede yok.Ayrıca burdaki tecrübeli ve birikimli kişi sayısı hiçbiryerde yok.SİTEYİ kınayan arkadaş üye olmasaydı o zaman,üye olunca verilen 20 puanın 19'unu harcamasaydı...bu sitede bilgi paylaş bilgin artsın(puanın artsın),yardım et yardım edilesin,yardım et puanın artsın,kurucularına ve bu sitede en ufak bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara siteden memnun olan tüm arkadaşlar adına TEŞEKKÜR ediyorum......
Başa dön
Kayıt: 13 Oca 2009
Mesajlar: 225

Offline
gencdenizci41
Tarih: 16 05 2009 23:50

arkadaş puan yokken dosya indirilemiyor ancak dosyayı upload eden arkadaşa özel mesajla maile istek yapılabiliyor. Benden böyle istek oldu gönderdim eminim çoğu kişide gönderir puanlama sistemi gayet güzel hem bilgi kirliliğini önlüyor hem de çift taraflı paylaşımı temin ediyor ben başka bir forumda bu kadar katılımcı olşduğumu hatırlamıyorum.....
Başa dön
Kayıt: 04 Arl 2006
Mesajlar: 334

Offline
yalcinaygul
Tarih: 17 05 2009 01:33

bakın şimdi ben bi paylaşım yapacağım;konuyu açan arkadaş kınıyor ya bu düzeni,bu düzende seni kınıyor o yüzden seni site dışına itiyor...
NOT: Nurullah Ataç örneği bundan sonra söze gerek bırakmıyor...
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

puanlama siteminiz öğrenmek isteyenleri köreltiyor


Benzer Konular
- ( PLC'nin mantığını uygulamalı öğrenmek isteyenlere )
- PLC. s7–300 tam olarak öğrenmek istersen aradıgın herşey iceride
- Bilgisayar adından IP adresini öğrenmek

- C++ öğrenmek isteyenlere kaynak notlar

- C# öğrenmek isteyenler için 14 tane güzel örnek
- elektromanyetik hakkında öğrenmek istedikleriniz
- PIC BASIC Öğrenmek İsteyenler....
- Verilog HDL öğrenmek isteyenler için mükemmel kaynaklar
- MikroC Öğrenmek İsteyenler İçin Ders Notları

- C & C++ öğrenmek isteyenler,Yaz Dönemi C eğitimlerimiz Başlıyor

- CCS C Öğrenmek İsteyenler için Güzel Bir kaynak veAyrıca Proteus ile Uygulmalar

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based