Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler || Arşiv


puanlama siteminiz öğrenmek isteyenleri köreltiyor

Kayıt: 14 Ekm 2008
Mesajlar: 233
Konum: Hacettepe Üniversitesi
Offline
Hasanduran
Tarih: 17 05 2009 18:17

sistem gayet yerinde.
puanlama sistemi olmalı tabi.


Reklamlar
Kayıt: 31 Arl 2007
Mesajlar: 232
Konum: İstanbul
Offline
emrelyus
Tarih: 17 05 2009 20:50

Herhangi birşeyi merak ettiğinizde ya da herhangi birşey aradığınızda,hemen google girip yazıyoruz değil mi,karşımıza birkaç cevap çıkıyor.Peki bu cevaplar nereden geliyor ve biz hiç cevap yazıyor muyuz.Herzaman başkasının cevabından faydalanıyoruz,peki bizim cevaplarımız var mı ve bu cevaplardan faydalananlar var mı? Elektronikle ilgili birşey aradağınızda elektrotekno genellikle karşımıza çıkan seçeneklerden , neden ? Çünkü bir soru sorulduğunda cevap veriliyor.Çoğu kişi fikrini ortaya koyuyor,üşenmiyor devre kuruyor, kod yazıyor ... Eğer cevap yazmayacaksan,o zaman cevap aramayacaksın...Puanlama sistemi gayet güzel bir düşünce...Devam etmeli...
Başa dön
Kayıt: 21 Oca 2006
Mesajlar: 27
Konum: İZMİR
Offline
MENNAN
Tarih: 18 05 2009 20:21

puanlama sistemi gayet iyi böle yapmaları teşvik güzel şikayeti olan üyeliğini bitirsin
Başa dön
Kayıt: 30 Arl 2008
Mesajlar: 35

Offline
KWONDO
Tarih: 18 05 2009 20:58

Beleşe devri bitti


Puanlama sistemi bencede oldukça yerinde
ben şahsen çok memnunum ve bu forumdan oldukça fazla istifade ettim işine gelmeyen ayrılsın beleş devri bitti üretmeden hazıra konmak isteyenler başkalarının emeğine saygı duymayanlar başka foruma ....
Başa dön
Kayıt: 24 Eyl 2008
Mesajlar: 788
Konum: gurbeti diyar
Offline
scorpioan
Tarih: 19 05 2009 00:21

kesinlikle katılıyorum puanlama sistemi oldkça yerinde ve olması gereken bir uygulama elbetteki puanlarımız eksilebilir yada azalabilir paylaşımcı olmak her zaman kazanmaktır
Başa dön
Kayıt: 29 Eyl 2007
Mesajlar: 135
Konum: gaziantep
Offline
generator*****
Tarih: 19 05 2009 02:07

bu kadar da yapmayın allah aşkına.
yeni üye olmuş bi arkadaş belliki puanını dikkatsizce harcamış ve sıkıntı çekmiş ve bi eleştiride bulunmuş.adamı bi dayak yemediği kalmış resmen. yani eleştiriye neden bu kadar sert tepkiler varilmiş anlayamadım. beğenmeyen gitsin, üyeliğini silsin falan filan.
mevcut puan sistemi sitenin gelişmesinde büyük bi faktör buna sonuna kadar katılıyorum ama eleştirilerde gelişim için çok büyük önem arz eder. bizim kendi içimizde birbirimizi övüp durmamız göklere çıkarmamız hiç bir anlam ifade etmez ama bizi tanımıyan bilmeyen bi insanın küçücük bi fikri kendimizi gözden geçirmemize neden olacaksa, o tanımadığımız insanın küçücük fikri paha biçilemezdir.
bir çok arkadaşımızın puan konusunda sıkıntı yaşıyor.buna karşılık olarakta deniliyorki: puanı olandan puan istemek ve ayrıcada deniliyorki tabi puan istediğiniz kişinin size inanması gerekiyo. Kısacası kısır döngü.
her neyse lafı fazla uzatmanın gereği yok. hepinize saygılar
Başa dön
Kayıt: 10 Mar 2009
Mesajlar: 343
Konum: Güneşin En Güzel Battığı Şehir
Offline
FxDev
Tarih: 19 05 2009 03:14

İlk forumlar ortaya çıktığından beridir süregelmiştir, mesele üye çekmek ve üye sayısı ile övünmektir...
Sizce bir çok kişi üye alımı o kadar eşakatli olmasına karşın bu forumu tercih ediyor...
Bence paylaşım yapan kişinin sömürülmesini engellemek ve o paylaşımcıyı korumak adına iyi bir sistem...
Başa dön
Kayıt: 03 Şub 2007
Mesajlar: 154
Konum: Bilkent University
Offline
Sepiroth
Tarih: 19 05 2009 09:04

o deilde adam bisi yazip gitmis ztn, suan buraya baktigini bile dusunmuyorum :')
Başa dön
Kayıt: 02 May 2006
Mesajlar: 1689
Konum: Malatya
Offline
timpati
Tarih: 19 05 2009 09:09

aldırış


Sepiroth yazmış
o deilde adam bisi yazip gitmis ztn, suan buraya baktigini bile dusunmuyorum :')


bakar veya bakmaz, bu onun meselesi. burada yazılanlar herkesi ilgilendiriyor. yoksa (diğer türlü) başlığa değil, özel mesajına yazardık.
Başa dön
Kayıt: 28 Ksm 2006
Mesajlar: 479
Konum: Eskişehir
Offline
ta2mc
Tarih: 21 05 2009 02:55

Re: talep


timpati yazmış
trinitrotoluen yazmış
Puan uygulamasının olması bence güzel bir özellik fakat acil durumlarda dosya indirebilmek için de bir seçeneğin olması gerekir...


öyle bir seçenek var: puanı çok olanlardan birazını istemek. gerçi o kişinin insafına ve sizin gerçek bir "ihtiyaç sahibi" olma inandırıcılığınıza kalmış bir şey ama ben kişisel olarak bana gelip de puan isteyen kimseyi geri çevirmedim. artık şu yabancılığı veya kişisel bencilliğinizi bir kenara atın, (belki klişe bir laf olacak ama) burası bir tür "aile" kurumu, ne de olsa temelde ana konu "paylaşımcılık".

hem sonra tembellik etmesin kimse, hep dosya alınacak değil ya. yaptığınız, yapmak istediğiniz, hatta yaparken karşılaştığınız sorunları bile anlattığınızda yani bir şeyleri "paylaştığınızda" puanınız otomatik olarak artar, yeter ki paylaşıma niyetli olun, bireysellikten çıkın.

konu açıldığında hemen atlamak istemedim, başkaları başlasın diye kendimi tutttum. ilk mesaja vereceğim cevap şuydu:

"1950'lerde Nurullah Ataç'ın "Karalama Defteri" adlı denemeler kitabında "tecessüs" (araştırma merakı) başlıklı bir yazısı vardı, lisede edebiyat derslerinde karşılaşmışsınızdır sanırım.
orada, (yeniden hatırlatayım, 1950'lerden sözediyoruz) şöyle diyor yazarımız: eskiden koşullar çok daha ağırdı, kaynak bulamaz, bir şekilde elimize geçen yabancı kitapları çevirmeye ve anlamaya çalışırdık. şimdi (1950'ler) koşullar çok daha elverişli hale geldi ama bu kez de tecessüs azaldı. yeni yetme gençlik, ellerindeki olanaklar arttıkça tembelleşiyor ve isteksizleşiyor ya, ben ona yanarım
"
şimdi bırakın, kitap çevirisi yapmayı, alabildiğine hazır çevrilmiş kitaplar, makaleler hemen her yerde. önce fotokopiler yaygınlaştı, sonra bilgisayarlarla metinler, resimler, videolar sayısallaştı, "reproduction" (yeniden üretim-kopyalama) kolaylaştı. derken internet sayesinde bilgiye hızlı ulaşım sağlandı. şimdi dünyanın bilgisi elinizin altında buna karşın hala şikayetler var. enformasyon artık kimsenin tekelinde de değil, daha çok üretim adına hemen her kurum elindeki bilgileri herkese bedelsiz ulaştırma yarışında.
ve sonra... burası gibi bilgi paylaşım siteleri...ve buradaki gönüllü erler... tüm derdimiz cahilliğe, bencilliğe açacağımız savaşta galip gelebilmek ama hala yenmemiz gereken baş düşmanlarımızdan biri "tembellik", sonra bencillik, ardından "yabancılaşmak". gerçi bütün bunlar ortak tek bir sorunun ana parçaları...

neyse, edebiyatı bırakalım, elektroniğe dönelim.Budur!.. Aynen katılıyor ve alkışlıyorum.

Tek katılmadığım nokta, (aslında aynı şeyi kastettiğinden eminim üstadın) paylaşım da şart değil. Puan kazanmak için cılkını çıkartmadan KATILIM yapmak yeterli..


Puan harcamamak için bir tiyo vereyim:

Bazı arkadaşların belirttikleri gibi, burada paylaşılanların bir kısmı alıntı olduğuna göre..
Yani, onu burada yayınlayan arkadaş da bir yerlerden aldıysa, acaba nereden aldı?
Konuda geçen bir kaç kelimeyi kopyalayıp, tırnak içine alarak arama motorlarında aratırsanız büyük ihtimalle kaynağına erişebilir ve puan harcamadan indirebilirsiniz.

Fakat, o araştırmayı yapıp burada paylaşan arkadaş için de, teşekkür butonuna tıklamayı ihmal etmemelisiniz.


Bu tür konular açıldığında hep, kuyruğunu kaybeden tilkinin, diğer tilkileri toplayıp; kuyruğun zararlarından ve gereksizliğinden dem vurarak, hepsinin kuyruklarını kesmeleri gerektiğine inandırmaya çalıştığı fıkra geliyor aklıma..

Daha fazla uzatmayayım, fıkrayı sonra anlatırım.. Very Happy
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

puanlama siteminiz öğrenmek isteyenleri köreltiyor


Benzer Konular
- ( PLC'nin mantığını uygulamalı öğrenmek isteyenlere )
- PLC. s7–300 tam olarak öğrenmek istersen aradıgın herşey iceride
- Bilgisayar adından IP adresini öğrenmek

- C++ öğrenmek isteyenlere kaynak notlar

- C# öğrenmek isteyenler için 14 tane güzel örnek
- elektromanyetik hakkında öğrenmek istedikleriniz
- PIC BASIC Öğrenmek İsteyenler....
- Verilog HDL öğrenmek isteyenler için mükemmel kaynaklar
- MikroC Öğrenmek İsteyenler İçin Ders Notları

- C & C++ öğrenmek isteyenler,Yaz Dönemi C eğitimlerimiz Başlıyor

- CCS C Öğrenmek İsteyenler için Güzel Bir kaynak veAyrıca Proteus ile Uygulmalar

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based