Elektrotekno.com Ana Sayfa || Güç devreleri (Power circuits)


Dakikada ortalama 4 lt. gaz fazı çıkaran 12v 40 a hidrojen generatoru

Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 27 06 2009 17:17

Dakikada ortalama 4 lt. gaz fazı çıkaran 12v 40 a DC hidrojen generatoru.
henüz PWM modülünü kullanmadım.

Evet arkadaşlar 1 yıldır üzerinde çalıştığım, son çalışma ürünüm dakikada ortalama 4 Lt. gaz fazı çıkaran hidrojen generatorun.

şimdiki amacı hidrojeni alevli bir şekilde yakmak. Alevli bir şekilde yakma konusunda Bilgisi olan arkadaşlar irtibata geçerse sevinirim. telefonum 05327721142

Dakikada ortalama 4 lt. gaz fazı çıkaran 12v 40 a hidrojen generatoru

video linki.
şifre:wisdom
http://rapidshare.com/files/249158129/H...o.rar.html


Reklamlar

1 Kullanıcı bu konu için hikmetservili arkadaşımıza teşekkür ettiler

Kayıt: 13 Oca 2009
Mesajlar: 225

Offline
gencdenizci41
Tarih: 27 06 2009 22:36

videoları izledim güzel bir çalışma olmuş videoda oksijenin dışarı çıktığını söylüyorsun. Hidrojeni nerede depo ediyorsun ve litre olarak hacim vermişsin bu hacim değeri hangi basınçta oluşuyor...
Başa dön
Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 28 06 2009 08:48

yant


selamlar teşekkürler. 2 hidrojen ve 1 oksijen atomu açığa çıkıyor. gaz fazı olduğundan sacece yanma reaksiyonu sonucunda tekrar su oluşturur.

hidrojen ve oksijen ayrı değil. H2- O1 aynı gaz fazında.

basınç olarakta 21mb regülatörle ölçülmüş ortalama 4 lt değeridir. Doğalgaz regülatörü.

(yokmu arkadaşlar hidrojeni yakacağımız başlık.)
Başa dön
Kayıt: 01 Oca 2007
Mesajlar: 127
Konum: ankara
Offline
kozmoz
Tarih: 28 06 2009 10:20

Ben makina mühensiyim ve arkadaşım aslında yanma ile ilgili envaye çeşit ders aldım. Ama 5 yıldır o konuyla ilgili hiç çalışmadım sadece aldığım derslerden aklımda kaldığı kadaryıla birşeylerden bahsederim birde ders notlarımı atmamışsam onlar senin işine yarayabilir ama attım hepsini sanırım.
Ama şunalar varki yakıt karımı oranın dikkat etmelisin yani yakıtı çok tutup yakıcı gazı az tutarsan Allah etmesin patlama olur ve hidrojen bu konuda çok sıkıntılıdır yanma hızı çok yüksektir ve patlama yapmaya çok musaittir.
Bu yüzden öncelikle ortamda havanın(veya oksijenini) çok olduğu hidrojenin ise az olduğu karışımlarla deneme yapmaya başalarsan iyi olur çünkü bu durumda patlama riski azalır.
Birde bu yanmanın ürünü Su olduğu için yapacağın sistem paslanmaz olsa iyi olur ama yanma sonucu oluşan su eğer buharsa paslanma riski pek yoktur bu durum çiğ noktasının oluştuğu yerler için geçerlidir.
Bana soracak olursan uygun bir brulor yapman çokda zor değil. güvenlik açısından oksijeni bol hidrojeni az bir yanma odası oluşturacak şekilde bu iki gazı bir hacme göndererek yakacaksın. Hidrojeni ise depolamak pek akıl karı bir iş değildir. Yapacanın sitem en azından başlangıç aşamasında hidrojeni depolamaayan bir sitem olmalı.

Yani verdiğim bilgiler zaten seninde bildiğin bilgiler sonuçta bu işe emek vermişsin bu konuyu bayağı aşmışsındır ama bilmeyenler ve evinde denemek isteyenler olabilir.
HIDROJEN' nin tehlikeli bir gaz olduğu konusunda uyarmak istedim insanları.
Bu arada yanma notlarımı bulursam sana haber veriririm bulamazsam bile bana ne aradığın bilgileri sor araştırırım çalıştığım kurumda yanma ile ilgili çalışanlar var.
Kolay gelsin
Başa dön
Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 28 06 2009 11:51

ynt


Evet üstat Hidrojen, yanması çok hızlı bir yakıt. araçta denedim lpg li, motorun üst kapağı yerinden fırladı. subap yatakları mahvoldu, piston segmanlarını kırdı. amacım bu yakıtı brülör sistemlerinde kullanmak. yardımcı olursan çok sevinirim. yada yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Başa dön
Kayıt: 01 Oca 2007
Mesajlar: 127
Konum: ankara
Offline
kozmoz
Tarih: 28 06 2009 13:01

Direkt olarak LPG li bir yakıtta kullanmak gerçekten büyük sıkıntı yaratır. Yakıtı enjekte eden meme çapı hidrojene göre uyarlanmalıdır. evlerde LGP'den doğalgaza çevrilen ocaklarda yapılan işlem gibi bir işlemin yapılması gerekir elbette . Benim iş yerinde yakıtlarla yanmayla uğraşanlar çok tabiki savunma sanayi olduğu için daha çok patlayıclarla ilgileniyorlar ama sanırım hidrojen hakkındada bir fikirleri vardır. Biliğim kadarıyla hidrojen LPG'ye göre hızlı yanan fakat ısıl değeri ise LPG'den daha düşük olan bir yakıt (hacimsel olarak düşündüğümüzde) araçlarda kullanılırken göz önünüde tutulması gereken bir durum bu.

bkz.
http://www.delinetciler.net/forum/merak...rojen.html
Başa dön
Kayıt: 13 Oca 2009
Mesajlar: 225

Offline
gencdenizci41
Tarih: 28 06 2009 13:53

eğer sorun çok oksijen az hidrojen sağlamaksa bunu oksi gaz kaynağında kullanılan hamlaçlarla yapmak mümkün bu hamlacın üzerindeki valf ler yardımıla oranlar istenen ölçüde ayarlanabilir ancak kozmoz un da bahgsettiği gibi tutuşma noktası düşük bir gaz olduğundan dikkat etmek gerekir bu şekilde uygun karışım oranlarına ulaşabilirsin bence..
Başa dön
Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 28 06 2009 15:12

arkadaşlar bana öncelikle lazım olan ev tüplerinin alevi gibi alev çıkaracak sisstem lazım. bu sistemi brülorlerde kullanacam. bun için back tasarımı veya alevbaşlıkları lasım. propan başlıklar deniyorum olmuyor. suya ne koymalıyızki hidrojenin alev hızını azaltabiliriz. kimyasal. geri tepmeyi önleyecek flash back yaptım ve sonuç alevi kaynaktan koruyorum. bana çıkan gazın 40cm uzunluğunda ve 30 cm çapında püskürtülerek yanması kaldı. böyle bir başlık tasarlamak istiyorum. burda takıldım kaldım nerden başlacamıda bilmiyorum.
Başa dön
Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 29 06 2009 13:10

Yokmu fikir sahibi veya yorum katacak arkadaşlar.
Başa dön
Kayıt: 16 Nis 2006
Mesajlar: 221
Konum: UZAYDAN
Offline
hikmetservili
Tarih: 31 10 2010 11:29

uyuyan canavar tekrar uyandı


UYUYAN CANAVAR TEKRAR UYANDI . Evvetttt. Yeniden Geldim. Bu projeden bişiler çıkarmak istiyorum artık, Sağolsun Tüm Türkiye geneli 100 lerce arkadaşım aradı yorum larını kattılar, bir çoğu arkadaşımla yolda seyahat ederken görüştük veya görüşemedik kusurum olduysa özür dilerim. İşim ENERJİ dağıtım Sektöründe otomasyon departmanı, Onun için çok fazla zamanım olmadı. Bu projede yeni bişiler yaratmada, ekonomik olarak ağır darbe yedim. Bukadar gelmişken ve Türkiye geneli arkadalar sağolsun içimdeki Canavarı tekrar uyandırarak (sağolsunlar), konu başında belitrriğim gibi ısı faktörünü minimize edecek şekilde tekrar yapılandırdım ve dakikada 1000w lık bir güçle 8- 10 litre HHO ((2 H , 1 O ) gaz fazı çekarabiliyorum Mikro işlemci kontrolü ile. Bundan sonra tüm bu konuda ilgisi ve bilgisi olan özellikle makinacı ve motorcu arkadaşların katılımları ile bu projeyi ilerletmek istiyorum. (Bu arada ETE erakadaşımıza Bilgilerinden dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum)
Başa dön


Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Dakikada ortalama 4 lt. gaz fazı çıkaran 12v 40 a hidrojen generatoru


Benzer Konular
- Sömestr eğlencesi-10 dakikada çocuğunuzla Motor yapın,eğlenin,öğretin.
- hidrojen santralleri
- 1 dakikada çamaşır yıkayan makine

- Hidrojen üretimi ?

- basit bir hidroelektrik generatoru yapımı
- MTBF ( Mean Time Between Failures = Hatalar arası ortalama süre )
- Benzinli motorlarda hidrojen kullanımı (şema ve devre bağlantıları)
- +5V'u 20V'a çıkaran devre (usb portundan)
- yakıt pilleri için hidrojen üretme ve depolama sistemleri

- Xilinx firmasının ISE 9.2.04i ile derlenmiş 4 bitlik 4 girişin ortalama alan kod

- Sudan hidrojen ureten arkadaş varmı?

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based