Elektrotekno.com Ana Sayfa || Devre ve proje istekleriniz


arduino ile çalışan varmıdır

Kayıt: 01 Ksm 2005
Mesajlar: 9
Konum: Ankara
Offline
nechatronics
Tarih: 06 08 2009 19:12

Merhabalar

Arkadaslar internette gezerken http://www.robit.com.tr adresinden Arduino diye hazır bir board gördüm bu konuda yapılan çalışmaları arattığım kadarı ile birçok proje var. Bu projelerde herkezin söylediği yazılımsal olarak işleri kolaylaştıran bir board olmasıymıs yapılan uygulamalara baktığımda çok değişik uygulamalar var fiyatlarıda bir programlayıcı kadar ucuz varmıdır bu konuda forumda çalışan ben almayı düşünüyorum bir tane önerileriniz lütfen...

http://arduino.cc/en/Tutorial/ADXL3xx


Reklamlar
Kayıt: 26 Ekm 2009
Mesajlar: 1

Offline
mkolgak
Tarih: 26 10 2009 23:22

iyi günler bende 3 aydır arduino ile uğraşıyorum hatta kartı kendimiz yaptık Smile gayet güzel çalışıyor üzerinde atmega 168 türü işlemci var işlemciyi türkiyede bulamadığımızdan amerikadan sparkfundan getirtik. Eğer isitiyorsan sana temin konusunda yardımcı olabilirim
Başa dön
Kayıt: 18 Nis 2006
Mesajlar: 194
Konum: istanbul
Offline
ahmbay
Tarih: 27 10 2009 13:14

evet buyuk kolaylik gibi gorunuyor. ancak sadece ogrenme icin tavsiye ederim bu tur seyleri, endusturiyel tasarimlar yapacaksaniz yada seri olarak bir urun urtecekseniz yetersiz kalabilmesinin yaninda maliyetide oldukca arttiracaktir.
Başa dön
Kayıt: 23 Ksm 2006
Mesajlar: 2

Offline
tecman
Tarih: 23 05 2013 22:47

Tüm dünya Arduino kullanıyor üstelik yukarıda arkadaşın dediği gibi kendi kartını yapabilirsin.Maliyete gelince ebay da klonları 15$ dan başlıyor mini modelleri 5 $ ın altında pic 18 fiyatına neredeyse ben bir tane sipariş verdim bile..
Başa dönarduino ile çalışan varmıdır


Benzer Konular
- 1Hz-50Mhz Frekansmetre denendi çalışan.
- Arduino Atmega 2560 ile bir ledin yakılıp söndürülmesi
- proteusta çalışan devreyi gerçekte çalıştıramıyorum

- çok tuşlu keypad ler için encoder varmıdır?

- Yedi Karat (Arduino benzeri Türk Yapımı Elektronik Kontrol Kartı)
- Arduino quick start
- arduino programlama ve kullanma
- alternatif gerilim de frekansı 50 hz sabitleme yolu varmıdır
- I2C interface ile çalışan dijital pot

- çalışan bir basit el cırpma devresi

- Proteusta yapılmış denenmiş çalışan 6 devre

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based