Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Dünyanın ilk 3D tüketici kamerası

Kayıt: 24 Arl 2006
Mesajlar: 274

Offline
alicee
Tarih: 31 08 2010 23:18

Panasonic herkesten önce davrandı, dünyanın 3D çekim yapan ilk tüketici video kamerasını tanıttı. Eylül sonu Türkiye'de.
Dünyanın ilk 3D tüketici video kamerası Panasonic tarafından duyuruldu. Kamera Eylül sonunda Türkiye'de de piyasaya sunulacak.

Bugüne kadar sadece büyük film prodüksiyonlarında kullanılan profesyonel 3D kamera teknolojisi, Panasonic tarafından tüketicinin avucuna getiriliyor. Panasonic'in İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlediği Digital Imaging Seminar'da tanıttığı STD750 video kamera, Full HD çözünürlükte 2D veya 3D çekim olanağı veriyor.

Halen film yapımcılarından, canlı spor karşılaşmalarını sunan prodüksiyon şirketlerinin kullanabildiği pahalı 3D kameralar mevcut, ancak sıradan insanların alıp evinde, tatilde kullanabileceği ilk 3D tüketici kamerası Japon elektronik şirketi Panasonic tarafından Eylül ayında piyasaya sürülecek.

link: http://www.ntvmsnbc.com/id/25118379/


Reklamlar
Kayıt: 21 Ekm 2008
Mesajlar: 35
Konum: İstanbul
Offline
onur.aydin
Tarih: 18 03 2013 22:40

Zaman içinde 3D


Aradan yaklaşık iki yık geçmiş ve 3D teknolojisi artık hayatımıza girmeye başladı. 3D filmler, 3D maç yayınları ... 3D kameraları kullananlar çoğaldı. 3D kameralar cebe girecekti ama girmedi. Bundan bir hafta önce Samsung'un yeni modelinde 3D kamera söylentisi vardı ama o özellik olmadı.
http://www.teknolojioku.com/haber/mobil...riyor.html
Başa dönDünyanın ilk 3D tüketici kamerası


Benzer Konular
- güvenlik kamerası arızası
- Güç santralleri ve tüketici ilişkisi hakkında teknik soru
- Dünyanın ilk seri hibrit elektrikli uçağı!..

- LG, Dünyanın En Hızlı ve İlk Dual-Core İşlemcili Telefonu Optimus 2X’i Duyurdu!

- Dünyanın en büyük legal kitap paylaşım sitesi
- Dünyanın İlk Sıvı Soğutmalı LED Ampulü
- Dünyanın en ucuz notebook'u yla tanışın
- Microsoft'un uçuk kamerası
- Dünyanın en keskin faresi: Scope Node

- Dünyanın ilk tek tuşla yedeklemeli USB belleği

- Dünyanın Dönerken Çıkardığı Ses

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based