Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


i phone aklımızı okuyacakmış

Kayıt: 02 Oca 2007
Mesajlar: 76

Offline
atalay_y
Tarih: 08 09 2010 14:47

Star Wars Force Trainer oyununu duymuşsunuzdur. Oyunun amacı beyin dalgalarını okuyan bir başlıkla kontrol edilen kaide üzerindeki topu havaya kaldırmaya çalışmak. PLX Devices adlı şirket bu olayı taşınabilir elektronik cihazlara entegre etmenin bir yolunu bulmuş. Elbette henüz yolun başındalar ama gelecek için umut verecek kadar ilerleme kaydetmişler ve iPhone ve iPod Touch üzerinde çalışan bir uygulama geliştirmişler.Uygulamayı çalıştırmak için beyin dalgalarınızı ölçen başlığı kafanıza takıyorsunuz. Sonra iPhone ekranındaki topu belli bir yüksekliğe ulaştırmaya ve orada sabit tutmaya çalışıyorsunuz. Bu sırada beyninizdeki faaliyetin grafiklerini de iPhone ekranında görebiliyorsunuz. Cihaza ve uygulamaya 100 dolara sahip olmak mümkün. Eğlenceli ve heyecan verici. Belki gelecekte tuşlara, dokunmatik ekranlara vs. gerek kalmadan elektronik cihazlarımızı kontrol edebileceğiz. kaynak : PLX Devices


i phone aklımızı okuyacakmışi phone aklımızı okuyacakmış[/img]


Reklamlar

1 Kullanıcı bu konu için atalay_y arkadaşımıza teşekkür ettiler

Kayıt: 08 Arl 2009
Mesajlar: 258
Konum: Ankara
Offline
Dr.Freeman
Tarih: 12 09 2010 12:56

ilginç ve güzel bir teknoloji; ilerisi için umut verici özellikte...
Başa dön
Kayıt: 21 Ekm 2008
Mesajlar: 35
Konum: İstanbul
Offline
onur.aydin
Tarih: 22 03 2013 20:48

IOS platformundaki uygulama geliştiriciler sayesinde bakış açılarımız değişiyor, bu da onlardan bir tanesi. Skyview adlı bir uygulama var. Onla Ipad inizden uzaya bakabiliyorsunuz. Güneşin yörüngesini, uzaydaki uyduları, yıldızları keşfedebiliyorsunuz. Başka bir tane uygulamada cihazının kamerasını havadaki uçağa tuttuğunuzda uçağın nereye gideceğini, nerden geldiğini, hızını felan gösteriyordu.
Başa döni phone aklımızı okuyacakmışSitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based