Elektrotekno.com Ana Sayfa || Programlanabilir Cihaz ve Elemanlar


pulse oksimetre yazılımı

Kayıt: 02 Ksm 2009
Mesajlar: 764
Konum: Kocaeli
Offline
senoleker
Tarih: 23 08 2011 09:13

İkiniz de tıbbi cihazlarla uğraşmışsınız. Odyometre ile ne kadar bir ilginiz oldu?


Reklamlar
Kayıt: 14 Oca 2009
Mesajlar: 143

Offline
nietzsche59
Tarih: 24 08 2011 00:03

Odyometre en kolay yapılabilecek tıbbi cihazlardan biridir. Hasta ses izolasyonu üst düzeyde bir kabine girerek eline butonu alır. Sistem 125Hz ile 8KHz aralığında farklı frekanslarda ve farklı dB değelerinde hastaya uygular ve hastadan sesi duyabildiğinde butona basması beklenir. Sağ ve sol kulak duyma eşikleri her bir frekans değeri için tespit edildikten sonra eksenler üzerine grafiklenerek, hekim değerlendirmesine sunulur. Sıklıkla duyma veya denge kaybı rahartsızlıklarının tanısını koymada kullanılır. Burada bir mikrodenetleyici ile söz konusu frekansları üretebilirsiniz. Hastanın elindeki butondan gelen bilgiler de mikrodenetleyici tarafından değerlendirilebilir. Karşılaşılabilecek sorun ise ses dB değerinin ölçülmesi yani sistemin kalibrasyonu olabilir. Sistem bilgisayar bağlantılı olarak da gerçeklenebilir.

pulse oksimetre yazılımı
Başa dön
Kayıt: 02 Ksm 2009
Mesajlar: 764
Konum: Kocaeli
Offline
senoleker
Tarih: 24 08 2011 11:24

İlginiz için teşekkürker;
Odyometre konusundaki temel bilgilere sahibim.
Öğrenmek istediğim daha ziyade şunlar:
1-Kalibrasyonu nasıl yapılır? Frekans kalibrasyonu kolaydır; Şiddet kalibrasyonundan bahsediyorum. Sonuçta kulaklığın da bir verimi olduğuna göre kulaklık bozulup değiştiğinde yeniden kalibre edilmesi gerekir. Bunu kim yapar? Ya da standart orjinal kulaklıklar mı kullanılır?
2-İş görebilecek ama ucuz bir odyometri test cihazının fiyatı ne civarlardadır? Yani teklif istiyor değilim tabii ki Smile Merak saiki ile; hangi mertebede olduğunu öğrenmek isterim. Birkaç bin lira mıdır? Bin liranın altında mıdır? Birkaç onbin lira mıdır? Yüzbin lirayı geçer mi?
3-Bu tür cihazların üretimi / kullanımı / ithalatı neye tabidir? Gidip yutrdışından alsam bir fotoğraf makinası alıp satar gibi alıp satabilir miyim? Yoksa sağlık bakanlığı ya da benzeri bir kuruluşun onayı mı gerekir?
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2

pulse oksimetre yazılımı


Benzer Konular
- dokunmatik dimmer yazılımı
- Mach3 Türkçe Arayüz yazılımı var mı
- Pic ile TV yazılımı uygulaması.

- ccs c ile çizgi izleyen robot yazılımı yardım

- Windows c sharp la yazılmış seri port test yazılımı
- define dedektörü - delta pulse
- Pic ile Zamanlayıcı ve Kontrol bitirme projesi (C yazılımı, layout ve hex kodu)
- pic 16f877 ve ccs ile pulse width ölçme
- bms (bina yönetim sistemi) yazılımı

- 16F877 de analog girişe göre pulse vermek;;

- PCM (Pulse Coded Modulation) Devresi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based