Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Google milyonlarca siteyi sildi!

Kayıt: 04 Ağu 2006
Mesajlar: 179

Offline
the_nobody
Tarih: 09 07 2011 13:23

Google milyonlarca siteyi sildi!
Artık Google'da arama yapan hiç kimse, bu alan adı uzantısına sahip siteleri bulamayacak!

Milyarlarca bilgi bulunduran, internette arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim olan Google, .co.cc uzantılı web sitelerini arama kayıtlarından sildi.

Resimde görüldüğü şekilde bir arama gerçekleştirince bir sonuç bulamayan Google'ın bu kayıtları silmesinin nedeni olarak bu uzantıda bulunan sitelerinin çoğunun spam içerikli olması ve 11 milyondan fazla bu uzantıya sahip sitenin Google'da bulunmasının gereksiz olması gösteriliyor.

Resmi bir ikinci bölüm alan adı uzantılarından olmayan .co.cc, http://co.cc adresinde bulunan Koreli bir şirket tarafından bağımsız bir şekilde ortaya çıkarılmış olan 'freehost' şeklinde bir domain.

Milyonlarca site artık Google'da yok!

Google'ın internet spam takımında bulunan Matt Cutts, düşük kalitede ve istenmeyen iletilerle dolu bir freehost gördükleri takdirde bu kayıtları sileceklerini vurguladı. Bunun ardından bahsi geçen alanın sahibi olan firma, blogunda bir gönderi yayınlayarak kullanıcıları korumak için boşuna kullanılan alanları sildiklerini ve alanlara virüs taraması yaptıklarını belirtti.

11.383.736 alan adının kayıtlı olduğu bu freehost'ta yaklaşık 6 milyon kullanıcı mevcut. Bu sayılar da bu freehost'u dünyanın en büyük alan adı uzantılarından biri yapıyor, zira .org ve .uk gibi 2 milyondan fazla alan adı bulunan uzantılardan daha çok alan adı bulunuyor.


Reklamlar
Kayıt: 02 Ksm 2009
Mesajlar: 764
Konum: Kocaeli
Offline
senoleker
Tarih: 09 07 2011 21:20

Gayet isabetli bir karar bence. Türkiye'de de silinmesi gereken çok site var.
Başa dönGoogle milyonlarca siteyi sildi!


Benzer Konular
- GOOGLE EARTH üzerinden GSM+GPS Tabanlı Araç Takibi - Bitirme Tezi
- GPS ile Konum Belirleme Projesi - Google Harita işaretleme arayüzü (C#)
- Google'ın yeni DNS hizmeti ile hızlanın..

- google code

- Google sabit diskleri gözden çıkardı!
- Google Bedava Bilgisayar Dağıtır Mı?
- Siyah Google ile enerji tasarrufu
- google kelime anlamını merak ediyormusunuz ?
- Google'dan tasarrufu teşvik uygulaması

- google işletim sistemi

- Google'dan Mimar Sinan jesti

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based