Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler


1-3 mm kare genişliğinde basınç sensoru

Kayıt: 30 Arl 2009
Mesajlar: 159

Offline
kudretuzuner
Tarih: 30 03 2012 11:44

Merhaba
Arkadaşlar google'da aradım fakat benim istediğim elemanı bulamadım.Özetle şöyle bir eleman arıyorum.Biliyorsunuz CMOS entegrelerin saklanması için(pinlerin tamamını birleştiren) siyah süngerler var bu süngere basınç uygulandığı zaman direnci değişiyor.
Kalibrasyon sorunu olduğu için bu işime yaramıyor.Ben mümkün olduğu kadar küçük alanlara gelen basıncı ölçmek istiyorum hatta bunlardan çok miktarda kullanıp birbiri ile üst üste gelen iki cismin birbirlerine eşit şekilde baskı yapıp yapmadığını ölçmek istiyorum.Örneğin 10 adet kullandığım zaman 10 noktanın basıncını 20 adet kullandığım zaman 20 noktanın basıncını ölçmüş olacağım.Tabiidir ki ne kadar çok basınç sensoru kullanılırsa iki yüzeyin birbirine olan temasını daha sağlıklı bir şekilde mukayese edebileceğim ve de fazla veya daha az yük gelen yerleri gerekli aşındırmalar veya ilaveler ile tamamen eşit hale getirmek istiyorum.Bu işimi görecek sensor var mı?Teşekkürler.


Reklamlar
Kayıt: 16 Mar 2006
Mesajlar: 42

Offline
edremit
Tarih: 30 03 2012 13:41

Tahmini basınç aralığını yazsa idin iyi olurdu. Aşağıdaki linkte istediğin malzeme var. İnternette strain gauge olarak ara. Basınç ile direnci değişen malzeme. Daha pratik / ucuz çözüm istersen elektronik kantarlardan sök.

http://www.robitshop.com/Basinc-ve-Kuvv...238-2.html
Başa dön1-3 mm kare genişliğinde basınç sensoru


Benzer Konular
- AT89C52 Mikrodenetleyicili Kare Dalga Inverter
- Basınç sensörleri?
- lm35 ısı sensoru hakkında

- Biyomedikal Amaçlı Basınç Ölçüm Cihazı Tasarımı

- kare dalga okutma
- Atmosferik basınç ile yükseklik ölçümü (16F877 ve MPX4115)
- Kare Dalgadan Üçgen Dalga Elde Etme
- pic 16f877 ile basınc sensör devresi
- Lcd de kare görüntü sorunu

- Opampla Kare dalga için tam dalga doğrultma

- Park Sensoru

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based