Elektrotekno.com Ana Sayfa || Konu Dışı


Kpss'de hangi oturumlara girilmeli

Kayıt: 19 Mar 2008
Mesajlar: 14
Konum: ankara
Offline
fersuh
Tarih: 16 04 2012 14:42

Merhaba arkadaşlar, elektrik-elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. bugün kpssye başvurdum ama sadece cumartesi öğleden önce yapılacak sınavlara kayıt olmuştum. Bugün bölüme geldim millet diğerlerine de giriyor sizce hangi kpss oturumlarına girmeliyim

Kpss'de hangi oturumlara girilmeli


Reklamlar
Kayıt: 22 May 2011
Mesajlar: 310

Offline
matrak
Tarih: 16 04 2012 18:59

Tüm adayların Cumartesi sabah oturumuna girmesi, yani genel kültür ve genel yetenek testini alması, zorunludur. Cumartesi sabah oturumuna girenler için KPSS3 puanı oluşacaktır. Bu puan ile müfettiş, uzman, denetmen yardımcısı gibi KPSS-A kadroları dışında kalan diğer tüm kadrolara başvurulabilecektir.

Cumartesi sabah oturumuna ilave olarak, Cumartesi öğleden sonraki eğitim bilimleri oturumuna katılanlar için ise KPSS3 puanı yayında KPSS10 gibi 2. bir puan daha oluşacaktır. KPSS10 puanı sadece öğretmenlik atamalarında kullanılacaktır. Adaylar KPSS10 puanını öğretmenlik atamalarında, KPSS3 puanını ise memur atamalarında kullanabilecektir.

Cumartesi sabah oturumuna ilave olarak Pazar günkü alan bilgisi testlerini alan adaylar için ise KPSS3 puanının yanısıra 100'e yakın KPSS puanı oluşacaktır. KPSS3 puanı dışında kalan diğer puanlar, müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcısı atamalarında kullanılacaktır. Hangi puanının hangi kamu kurumunun müfettiş, uzman, denetmen yardımcısı alımını ifade ettiği bilmek için, http://ilan.memurlar.net servisindeki arama bölümünden, geçmiş yıl ilanlarına bakmak gerekmektedir.

Pazar günkü oturumlara girmeli?

Yukarıda belirtildiği üzere Pazar günkü oturumlara müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcısı olmayı hedefleyen adaylar girmelidir. Bu mesleklere genel olarak İİBF ve SBF mezunları başvurabilmektedir. Ancak son yıllarda bazı mühendislik fakültesi mezunları ile sağlıkla ilgili bölüm mezunları da başvurabilir hale gelmiştir. Örneğin Çalışma Bakanlığı iş müfettiş yardımcılığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı uzman yardımcılığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettiş yardımcılığı gibi mesleklere mühendislik fakültesi mezunları da başvuru yapabilmiştir. Ancak bunlar çok yaygın uygulamalar değildir. Bu tür bir mesleğe girmeyi düşünen adayların ilan servisinden gerekli araştırmayı yapması uygun olacaktır
Başa dön
Kayıt: 04 Arl 2006
Mesajlar: 11

Offline
kommagene
Tarih: 19 04 2012 10:36

eğer maddi açıdan yük olmayacaksa -yani tek oturum 35 tl üç oturum 75 tl'dir ya hani- üç oturuma da girmekte fayda vardır.

yani cumartesi sabah zaten mecbur, cumartesi sabah sınavından sonra opsiyonel olarak ingilizceye de mutlaka girilmeli. ayrıca pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumlara da girilmelidir.

yani 75 tl veririm sorun değil diyorsanız, girmekte fayda var çünkü zaman olur bir ilan görürsünüz, kpssxy puan türünden şu puanı almış mühendis ararlar, sizde o puan türü yoksa başvuramazsınız.
Başa dönKpss'de hangi oturumlara girilmeli


Benzer Konular
- dokunmatik ekranlı hangi telefon alınmalı?
- Hangi elektronik programı daha iyi?
- kpss

- Hangi mikrodenetleyiciyi seçmeliyim diye düşünmeyin ..

- Hangi Yazılım Dilini Seçmelisiniz?
- hangi interneti kullanıyorsunuz ne tavsiye edersiniz
- BU hangi dilde yazılmıştır?
- sizce hangi telefon alınmalı?
- Hangi Uzmanlık Alanını Seçmeliyim?? Yardım ve Görüş İstiyorum

- PCB Cizmek icin hangi programi kullanmaliyim!!!

- hangi programlama öğrenmeli klavuzu

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based