Elektrotekno.com Ana Sayfa || Programlanabilir Cihaz ve Elemanlar || Microchip Pic Serisi


ccs ve pusula sensörler hakkında

Kayıt: 13 Tem 2011
Mesajlar: 6

Offline
ogoculu
Tarih: 02 12 2013 02:09

merhabalar, Pic programlama konusunda CCS ile çalışıyorum. Pusula sensörlerle ilgili bir çalışma yapmam gerekli fakat picle özellikle de ccs ile yapılmış bir örnek bulamadım internette. genelde i2c protokolü kullanılıyor sanırım. burada merak ettiğim sensör master mi oluyor yoksa slave mi? ayrıca i2c kosundada fazla örnek yok aslında. Bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Saygılar...


Reklamlar
Kayıt: 21 Ksm 2008
Mesajlar: 40
Konum: elektrik&elektronik muhendisi
Offline
ilyasdirin
Tarih: 20 12 2013 02:06

Merhaba, HMC5883L digital compass sensörünü kullanabilirsin. Bu sensör I2C protokolü ile slave olarak haberleşir. Yani mikrodenetleyicini master, sensör ise slave olarak 100kHz-400kHz arası haberleştirebilirsin. Burada farklı site linki paylaşmak serbest mi bilmiyorum fakat bu sensör ismi ve ccs diye aratırsan yapılmış örnekler var. Datasheetindeki registerlara da mutlaka göz at. karmaşık bir yapısı yok o yüzden başlangıç için ideal. 12bit ADC çıkış veriyor ve hassasiyeti 1-2 derece civarı.
Başa dön
Kayıt: 13 Tem 2011
Mesajlar: 6

Offline
ogoculu
Tarih: 10 02 2014 02:05

ilginiz için teşekkür ederim. Epey bir süre cevap gelmediği kontrol etmiyordum açıkçası. Projeyi bi süreliğine rafa kaldırıldığı için çok üstünde de çok durmadım. fakat sırf merakımdan bahsettiğiniz yöntem üzerinde uğraşacağım. tekrar çok teşekkür ederim.
Başa dönccs ve pusula sensörler hakkında


Benzer Konular
- Metal Dedektörü Yapımı Hakkında Bilgi
- HMC5883L Dijital Pusula 16F877A Proton Basic Kodu
- HMC5883L Dijital Pusula 16F877A Picbasic Pro Kodu

- hmc5883l dijital pusula 16f877a ccs c kodu

- "gölge etme" güneş enerjisi hakkında herşey konulu açık oturum
- Orcad PSpice Kütühanesi Hakkında
- Fiber optik Sensörler
- mono bass anfisi hakkında yardım
- Optik Sensörler ve Optik Filtreler (Sunum)

- stadyum aydınlatması hakkında döküman - yardım

- Acil Yardım...! Nötr Direnç Hakkında

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based