Elektrotekno.com Ana Sayfa || Güç devreleri (Power circuits)


Elektrostatik Toz Boyama Makinası Kartı

Kayıt: 08 Şub 2007
Mesajlar: 42

Offline
erasmus1453
Tarih: 20 07 2014 09:31

Elektrostatik Toz Boya Nedir?

Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir.

Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır. Tabancadan geçerken elektrostatik yüklenen toz boya partikülleri kabin içinde boyanacak malzemeye yapışır ve kaplama işlemi gerçekleşmiş olur. Toz boyanın malzeme yüzeyine tam olarak yapışabilmesi için malzemenin de çok iyi bir şekilde topraklanması gerekir. Fazla atılan boya, kabinde bulunan boya geri kazanım sistemi sayesinde toplanır ve tekrar kullanıma sokulur. Boya geri kazanım sistemi elektrostatik toz boyama teknolojisinin en büyük ekonomik avantajlarından biridir. Malzeme toz boya ile kaplandıktan sonra pişirme fırınına girer. 200ºC olan fırın ısısı toz boyanın erimesini ve malzeme üzerine yapışmasını sağlar. Sonuçta çok dayanıklı, ekonomik, çevre dostu, geniş renk yelpazeli ve parlak bir yüzey kaplaması elde edilir.

Ekte verilen kart çok yaygın olarak kullanılan toz boyama makinasının güç kartıdır.


ReklamlarElektrostatik Toz Boyama Makinası Kartı


Benzer Konular
- 100a elektronik kaynak makinası şeması
- kulucka makinası için dijital termometre
- Pic ile Plc Yapımı ve (pic deneme kartı ve programlayıcısı)

- satılık lap top i3 4gbddr3 ram 1gb ekran kartı

- AT90USB162 geliştirme-uygulama kartı kendi tasarımım
- pcb kazıma makinası
- sac dilme makinası [yardım]
- Yedi Karat (Arduino benzeri Türk Yapımı Elektronik Kontrol Kartı)
- STM32F103RBT6 geliştirme kartı

- pıc deneme kartı

- Cep Bilimsel Hesap Makinası İndir

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based