Elektrotekno.com Ana Sayfa || Staj defterleri, Deney Raporları, Ders Notları || Staj defterleri


telekom (santral) stajı

Kayıt: 06 Oca 2006
Mesajlar: 70

Offline
yasammm
Tarih: 10 08 2006 13:20

TARİHÇESİ
Ülkemizde Posta Hizmetlerinde İlkler
Türkiye’de ilk posta ihtisası hakkındaki teşebbüs sultan 2. Mahmut Tarafından 1830 yılında Hamdi Efendi’nin Posta müdürlüğü’ne atanması ile başladı.

Ülkemizde ilk telefon hattı 1881 yılında Soğuk Çeşme ‘deki Posta telgraf Nezaret hanesi ile yeni camii postahanesi arasında tek telli olarak kuruldu. İlk telefon santrali ise 1909 yılında Manuel olarak kuruldu ve 28 abonesi vardı.
Ülkemizde mektup,koli ve havalelerin alıcılara ulaştırılması işlemine 1.9.1901 tarihinde başlandı. Telsiz-Telgraf haberleşmenin ilki ise 1925 yılında İstanbul’da kurulan Telsiz- Telgraf istasyonu ile başladı.
İlk şehirlerarası görüşme ise 1929 yılında İstanbul- Ankara arasında , ilk milletlerarası görüşme manuel olarak1931 yılında gerçekleştirildi. İlk Teleks sistemi manuel olarak 1954 yılında kuruldu. Sistem daha sonra 1974 yılında kuruldu. Sistem daha sonra 1974 yılında otomatik sisteme çevrildi. Acele Posta Servisi (APS) ilk defa 1983 yılında pilot bölge seçilen Ankara, İstanbul ve İzmir’de başlatıldı. PTT merkezindeki döviz bozdurma işlemleri ilk defa 1984 yılında başlatıldı.


Reklamlar

3 Kullanıcı bu konu için yasammm arkadaşımıza teşekkür ettiler
telekom (santral) stajı


Benzer Konular
- telekom staj
- türk telekom erişim ve planlama stajı
- Türk Telekom Staj Defteri İngilizce

- TRT (Ankara-Oran) Ölçü- Bakım Stajı (İngilizce)

- Turk Telekom Transmisyon Staji
- aselsan teknik servis stajı-staj defteri-boel elektronik
- Netaş stajı
- arçelik stajı
- hidroelektrik santral projesi full

- Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Tüm Santral Tiplerinin Çevreye verdiği

- Hidroelektrik Santral (HES) Yardım ?

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based