Elektronik ve Teknoloji Merkezi Elektrotekno.com
Elektronik ve Teknoloji Merkezi

Click here to go to the original topic

Elektrotekno.com Ana Sayfa Diğer Programlar
Yazar Mesaj
recepdaghan
Tarih: 13.06.2008, 22:27 Mesaj konusu: Ağdaki Bilgisayarlar Sizin Tamamen Sizin KontrolünüzdeBuradaki Programlarla ağınızdaki(Okul İşyeri İnternetcafe...) bilgisayarların
ne iş yaptığını izleyin.
Onlara müdahale edin, ekranlarını klavyelerini kilitleyin.
Sizin bilgisayarınızdaki görüntüyü izletin.

Kısacası kendi bilgisayarınızmış gibi kullanın.


Her programın diğerlerine göre üstün yanları ve zayıf yanları var.
Hangisi işinize gelirse onu kullanın.

Programların genel çalışma mantığını anlamak için ilk önce Radix Akıllı Sınıf programını
kullanmanızı öneririm. Program Türkçe ancak 30 gün deneme süreli

Download:
http://www.upshare.net/download.php?id=...setlang=en

------------Reklamlar------------------------

electricblue
Tarih: 14.06.2008, 15:34 Mesaj konusu:

bilgisayarlar üzerinde hem izleme hem de tam hakimiyet kurmanızı sağlayacak çok kaliteli programlardan biri de radmin'dir.
deneme sürümü için
www.radmin.com.tr

adresini kullanabilirsiniz.kullanımı ve özellikleri çok güzeldir.30 günlük deneme sürümü özellik sınırlaması olmadan kullanılabiliyor.ayrıca TÜRKÇE. bir başka güzel yanı ise yalnızca ağınızdaki bilgisayarlar değil, internete bağlı tüm bilgisayarları izeleyebilir,kontrol edebilir,onlarla mesajlaşabilir ve sesli görüşme yapabilirsiniz.

programın satışından hiç bir çıkarım yoktur.ama çok güzel bir programdır,hakkını yemeyelim.
recepdaghan
Tarih: 14.06.2008, 19:34 Mesaj konusu:

ama radmin le yönetebilmek için yöneteceğin bilgisayarda da radmin kurulu olması lazım bu program ile ise kurulu olması gerekmiyor rootter ile bağlı makinaları kolaylıkla kontrol edebiliyorsun yani radmin den farkı bu...
electricblue
Tarih: 16.06.2008, 09:20 Mesaj konusu:

arkadaşım, sen programı kullanmadın herhalde.program tek kurulum dosyasına sahip evet,radmin gibi 2 ayrı kurulum dosyası yok.fakat kurarken "öğretmen" ve "öğrenci" diye 2 seçenek var.yani programı her bilgisayara kuracaksın ama öğretmen bilgisayarına "öğretmen" ayarıyla, öğrenci bilgisayarına "öğrenci" ayarıyla.
recepdaghan
Tarih: 24.06.2008, 18:17 Mesaj konusu:

ewet onu biliyorum sen hala anlamadın benim demek istediğimi sen boşver radmin kullanmaya devam et!!
schlen
Tarih: 24.06.2008, 21:59 Mesaj konusu:

recepdaghan yazmış: ewet onu biliyorum sen hala anlamadın benim demek istediğimi sen boşver radmin kullanmaya devam et!!

Bende netsupport school adında bir program kullanıyorum. Tek kurulum dosyasını öğretmen ya da öğrenci diye ayarlayabiliryorsun. Ama senin dediğin karşı taraftaki bilgisayara kurmadan nasıl çalışır? Eğer karşı tarafa yüklemeden kullanılıyorsa aynı ağdaki hiçbir bilgisayarın güvenliğinden söz edebilir miyiz? Sanki sen o ağdaki sıradan bir bilgisayar kullanıcısı olmuyorsun söylediğinde ama bu yine de pek mantıklı gelmedi bana.
electricblue
Tarih: 25.06.2008, 11:50 Mesaj konusu: üşenmedim yazdım

sayın recep daghan beyefendi, söylediğine inanmak zorunda değilim.inanmıyorum diye tribal cevap vermek zorunda değilsin.hatta ben de sana cevap vermek zorunda değilim.ama burası bir bilgi paylaşım ortamı ya,tutarsız bilginin elenmesi ya da doğrulanması için böyle cevaplamalara ihtiyaç var.aksini diyorsan yeri de burası değil.yazdıklarından anladığım kadarıyla sen pek bu konulara hakim değilsin.sırf bu yüzden bana zaman kaybettiriyosun ama yazayım da başkalarına soru işareti olsun en azından.bu arada "radmin" senin "radix"den iyidir kötüdür.hiç farketmez.radmin dünyada kendini kanıtlamış küçük boyutu ve az kapasitede dahi verimli çalışabilmesi,yeni versiyonunda türkçe dil desteği,mantıklı maliyetleri ile gayet iyi bir seçim.bunları yazarken şunu da belirteyim: "radmin"in çok kullanılmasının bana bir faydası yok.amaç bilgi vermek, "kendi bildiğim programı empoze etmek" değil.

ağ sistemlerinde en gelişkin çalışan programlar aslında ağda yayılabilen virüslerdir.neden?çünkü bu virüsler herhangi bir açığı her an yakalayarak ıvır zıvır bir ton ayar gerektirmeden karşı bilgisayarlara erişip kendilerini kopyalayıp,işletebilirler.diğer programların ise legal yollardan bunu yapmak için erişim bilgilerine sahip ve doğru ayarlarla çalışan bir pozisyonun yanı sıra erişim izinlerine ihtiyaçları vardır.bunun yanında bir de bazı virüsler ya da hekırlar başka metodlar kullanır içeri güven kazanarak ya da kullanıcının aptallığından faydalanarak ajan gönderirler ve kendilerine kapıyı içerden açtırırlar.bunun sonucunda da gizli ya da aleni olarak o bilgisayarı işletme imkanı elde ederler.işte radmin,radix,pcanywhere,netopschool,netsupport school gibi programlar bunu yaparlar.tabi bu programlar bunu yaparken gizli saklı yapmazlar,amaçları gizli iş yapmak değildir.bu programlar yönetilecek ya da izlenecek bilgisayara ya server olarak kurulur(radix) ya da içerdiği server programcığı kurulur(radmin).bunun sonucunda da uygun ayarlarla tam olarak yönetim imkanı sağlanmış olunur.

"rootter ile bağlı makinaları kolaylıkla kontrol edebiliyorsun yani radmin den farkı bu" cümlene baktığımızda ise şunu söyleyebiliriz hemen.yukardaki bilgiler dışında bir de dahili network sistemlerinde erişim hakkı verilmiş,paylaşıma açılmış bölümlere ulaşabilmekteyiz.özellikle xp,vista,linux dağıtımları bu konuda çok çeşitli özellikler sunar.siz bir harddiski de bir yazıcıyı da hatta harddiskteki bir klasörü de paylaşabilirsiniz.ama erişim izniniz yoksa erişme imkanınız yoktur.bunun izinsiz yapılabilmesi ise ayrı bir konudur.var sayalım ki paylaşımlar açık ve biz erişim imkanına haklarına sahibiz.ne yapabiliriz? kullanıcı dosyalarına,kullanıcının sistem dosyalarına,disklerine,disk bölümlerine...vs ulaşabiliriz.bunları değiştirebilir,silebiliriz. kullanıcının masaüstüne yazdığımız notları içeren dosyalar kaydedebiliriz.ama o bilgisaara SERVER kurulmadan,yani onun ekran görüntüsünü,mouse hareketlerini,klavye vuruşlarını biri içerden yayınlamadan biz göremeyiz.görme işini bile yapamamışken onun adına kullanma işini hiç yapamayız.çünkü SERVER programı olmadan o bilgisayar bizim mouse hareketimizi,klavye dokunuşlarımızı işletmez.Server programı ya da programın server niteliğinde kurulması bize bu imkanları sağlar.başka şekilde mümkün değildir.en basitinden o bilgisayardaki kullanıcının klavyeden ne yazdığını görmeniz için dahi en azından bir keylogger programı kullanmak zorundasınız ki hangi tuşa basmış bunları öğrenebilelim.üstelik keylogger da eşzamanlı çalışmaz.tuşları bir dosyaya kaydeder, siz açar ordan bakarsınız.

Özetle: bir bilgisayara tam hakim olmak,onun ekranındaki görüntüyü başka bir lokasyondan izlemek,hangi tuşa bastığını,hangi internet sitesinde gezdiğini,ne yazdığını,mousu ne tarafa hareket ettirdiğini görebilmek ve buna müdahale edebilmek için bilgisayarların ROOTER ile bağlı olması yeterli değildir.Bir Server programı kurulu olmak zorundadır.Ya da program Server modunda denetim altına alınacak bilgisayara kurulmak zorundadır.
Radix ile Radmin'in aralarında çalışma mantığı olarak bir fark yoktur.özellikleri ve kullanılışları farklıdır.Bir de radmin'de server ayrı client ayrı program dosyaları halindedir,radix'de ise tek dosyada bir ayar şeklinde server ve client modlarında kurulm yapılabilmektedir. yani denetlenecek bilgisayara ya server program kuruyorsunuz ya da programı server niteliğinde kuruyorsunuz.akabinde denetleyecek bilgisayara da ya client program kuruyorsunuz ya da programı client niteliğinde kuruyorsunuz.radix'de bunlar öğretmen/öğrenci olara düzenlenmiş."öğrenci" seçeneği "server", öğretmen seçeneği "client" modudur.

eğer radix sayın recep daghan bey efendi'nin dediği gibi çalışabiliyor olsaydı wep şifreleme kullanan ya da şifreleme kullanmayan ağlara,kablolu ağlara,herhangi bir şekilde erişebildiğimiz ağlara girer radix ile her bir bilgisayarı istediğimiz gibi yönetirdik ki, bunu yapmak isteyecek çoooook insan vardır.tek gereken bilgisayar ve radix olurdu,iş kolay olurdu.

şimdilik bu kadar.var mı sorusu olan?
ekleyecek bir şeyi olan?

bilgi verin, cila atmaya çalışmayın, puan almak için bilgi uydurmayın.
recepdaghan
Tarih: 09.07.2008, 13:21 Mesaj konusu:

schlen yazmış: recepdaghan yazmış: ewet onu biliyorum sen hala anlamadın benim demek istediğimi sen boşver radmin kullanmaya devam et!!

Bende netsupport school adında bir program kullanıyorum. Tek kurulum dosyasını öğretmen ya da öğrenci diye ayarlayabiliryorsun. Ama senin dediğin karşı taraftaki bilgisayara kurmadan nasıl çalışır? Eğer karşı tarafa yüklemeden kullanılıyorsa aynı ağdaki hiçbir bilgisayarın güvenliğinden söz edebilir miyiz? Sanki sen o ağdaki sıradan bir bilgisayar kullanıcısı olmuyorsun söylediğinde ama bu yine de pek mantıklı gelmedi bana.

Programla kurmadan şu şekilde oluyor senin makina aracılığı ile diğer bilgisayarlar bağlanıyor sende ağ kontrolu ile gerçeliyorsun işlemleri
Elektrotekno.com Ana Sayfa Diğer Programlar
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ağdaki Bilgisayarlar Sizin Tamamen Sizin Kontrolünüzde

Gizlilik Politikası

PLC programming