Elektrotekno.com Ana Sayfa || Forum Çöplüğü (Trash-can)


endüstriyel elektronik devreleri

Kayıt: 02 Ksm 2006
Mesajlar: 8

Offline
ardaseker
Tarih: 25 02 2007 03:46

ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK DEVRELERİ
Elektronik belki de en çok endüstride kullanılmaktadır. Bu yüzden endüstriyel elektronik adı altında bir elektronik dalı oluşmuştur. Endüstriyel elektronik devreleri; endüstride insan kontrolünden daha hassas ve hızlı denetim gerektiren, insan için tehlikeli olabilecek yerleri kontrol eden ve bazı işlevler yapılması gereken yerlerde sıkça kullanılırlar. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.
Endüstriyel elektronik devrelerine örnek verecek olursak; motor kontrol devreleri, ısı kontrol devreleri, ışık kontrol devreleri gibi genel adıyla kontrol devreleri, inverterler, konverterler (dönüştürücüler), sanayide kullanılan robotların elektronik bölümleri, ölçü aletleri...
Kısacası aklımıza gelebilecek birçok elektronik devre bir yönüyle endüstriyel elektronik alanına girebilecek durumdadır. Bir endüstriyel elektronik devresi ele alalım. Bu çok basit bir devreden çok karmaşık bir devreye kadar birçok devre olabilir. Burada olayın izahının kolaylığı açısından basit bir devre ele alacağım. Kontrol devreleri bir sistemi kontrol etmeye yarar. O sistem kompleks bir yapıya sahip olabileceği gibi (birçok çıktısı ve girdisi olan bir sistem), basit bir eleman da olabilir (bir ampul, bir elektrik motoru...)


Reklamlar
Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 26 02 2007 01:58endüstriyel elektronik devreleri


Benzer Konular
- elektronik parçaları internet aracılığı ile nerden isteyim
- Elektronik Kaynak Makinaları
- İndiksiyon Devreleri

- Adliye Elektrik elektronik CCTV turnike Güvenlik Tam Proje

- plc s7-300 staj defteri - e.o.c. elektronik otomasyon cihazlı
- Karel Elektronik A.Ş. Staj Raporu (Üretim ve Test Bölümü)
- 100a elektronik kaynak makinası şeması
- YTÜ Temel Elektronik Devreleri Defter Notu
- Elektronik Atölyesi Malzemeleri (Satılık multimetre, dremel, kablosuz kamera...)

- TDA1560Q ile Mono 40w Stereo 2X40W Anfi Devreleri

- Elektrik-Elektronik Dökümanlar & Uygulamalar

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based