Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Gmail'den SMS gönderebileceğiz!

Kayıt: 25 Nis 2006
Mesajlar: 14
Konum: İstanbul
Offline
phagia
Tarih: 31 10 2008 17:15

Google'ın ücretsiz e-posta servisi olan Gmail'de bulunan ve Türkçe arayüzde göremediğimiz Gmail Labs isimli eklentilere bir yenisi daha geliyor. Bu özellik, henüz her hesapta etkin değil. Fakat şu sıralarda kademe kademe hesaplara yayılan bu yenilik, e-posta hesabımızı bir iletişim merkezi haline getirecek gibi görünüyor. Bu özellikle birlikte Gmail üzerinden kolayca SMS gönderebileceğiz, hatta SMS'lere cevap da alabileceğiz.

Nasıl Çalışır?

Arabirimi, Gmail ayarlarından İngilizce yaptıktan sonra, yakın zamanda Gmail hesabınıza gelecek olan özelliği etkinleştirmenin hemen ardından, arayüzde sol tarafta çıkan mesajlaşma kısmında SMS gönderisi özelliği de kullanılabilir hale geliyor.


Siz buraya bir telefon numarası yazdığınızda, SMS özelliği etkinleşiyor. İşin güzel tarafı, SMS gönderdiğiniz kişi size cevap verdiğinde cevap Gmail hesabınıza geliyor.

Gmail, GMail Labs'ten gelen yeni bir özelliğe kavuşuyor: SMS gönderme. Gmail'den nasıl SMS gönderileceğini açıklıyoruz.

Şu sıralarda Türkçe arayüzde göremediğimiz Gmail Labs isimli eklentilere bir yenisi ekleniyor. Bu eklenti henüz her hesapta etkin değil. Fakat şu sıralarda kademe kademe hesaplara yayılan bu özellik, e-posta hesabımızı bir iletişim merkezi haline getirecek: Bu özellikle birlikte Gmail üzerinden kolayca SMS gönderebileceğiz, hatta SMS'lere cevap da alabileceğiz.

Nasıl Çalışır?

Yakın zamanda Gmail hesabınıza gelecek olan özelliği etkinleştirdikten sonra, arayüzde sol tarafta çıkan mesajlaşma kısmında SMS gönderisi özelliği de kullanılabilir hale geliyor. Siz buraya bir telefon numarası yazdığınızda, SMS özelliği etkinleşiyor. İşin güzel tarafı, SMS gönderdiğiniz kişi size cevap verdiğinde cevap Gmail hesabınıza geliyor.


ReklamlarGmail'den SMS gönderebileceğiz!


Benzer Konular
- arkadaşlar gmail i taşınabilir bellek gibi kullanmak istermi
- Gmail i sürücü olarak kullanmak.
- Gmail'den SMS gönderebileceğiz!

- Birden Çok Gmail Hesabını Tek Yerden Yönetin

- Gmail mobil telefonda da kullanılabilecek
- Gmail kapılarını herkese açtı
- Gmail Güvenlik Açığı ( Cross Site Scripting )
- Gmail adresinizi outlookta kullanma
- Gmail Hesabınızdan E-Mail Yollama (ASP)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based