Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler


Arama yapmak için süre......

Kayıt: 18 Hzr 2006
Mesajlar: 280

Offline
nurim
Tarih: 22 01 2011 01:47

Gerçekten eziyet oluyor. İlk sayfada 10 mesaj hiç birisi ilgimi çekmiyor. İkinci sayfayı incelemek istiyorum....arama yapabilmem için bir süre beklemeliymişim neden? Diyelim 6 yeni sayfa var, mesajları inceleme için bekleme süresi???????...bekliyemiyorum ve kapatıyorum. Sadece bu formda gördüğüm bu uygulamanın sebebi nedir? Zorunlumudur?

Kolay gelsin
nurim


Reklamlar
Kayıt: 29 Hzr 2010
Mesajlar: 479
Konum: kocaeli
Offline
ankyra
Tarih: 22 01 2011 02:06

bir arama yapinca (bulunan sonuclar icin) sayfalar arasi gecis icin sure sinirlandirmasi yok. sadece muteakip arama icin takriben 1 dakika bekletiyor. ama bu da sinir bozucu oluyor. hele ki yanlis bir arama yaptiysam... acaba yogunlugu azaltmak icin mi yapilmistir bu???
Başa dön
Kayıt: 02 May 2006
Mesajlar: 1689
Konum: Malatya
Offline
timpati
Tarih: 22 01 2011 15:17

nedenini bilmiyorum ama bence de bazen sinir bozucu olabiliyor. hele ki birkaç gün siteye uğramamışsam yeni açılan başlıklar birikiyor ve ilgilenmediklerim çoğunluktaysa her sayfa geçişi için epey bi bekletiyor.

çözüm için bir önerim olacak:

her gün için ortalama 3-4 sayfalık (30 kadar başlık) konu açılıyor ve her sayfada bunların ancak 8 kadarı tek seferde gösteriliyor. peki neden aynı anda 30'unu ya da 50'sini birden göremiyoruz ki?

hani bakıp gidenlere engel olmak deseniz, zaten burası paylaşıma zorlayan bir yapıya sahip, o tür insanlara uymayan bir yer, oysa müdavimleri hoş tutmak gerek (bence).
Başa dön
Kayıt: 08 Ekm 2005
Mesajlar: 751
Konum: Los Angeles, CA
Offline
shape
Tarih: 23 01 2011 09:58

Merhaba,
Öneriler için teşekkürler.

Serverı zorlamamak amacı ile 2 arama arasında 30sn gibi bir süre vardı. Bunu 15sn ye düşürdüm. Bunu daha fazla düşürmemiz veya arama sonucu sergilenen sonuç sayısını arttırmamız forumda yavaşlamaya neden olabilir.

Şu an için, arama sonucu sergilenen 15 adet konu başlığını gözden geçirmek 15sn den az sürmez heralde. Bir süre böyle deneyelim, hız sıkıntısı olmazsa ve daha da düşürülmesi yönünde talep gelirse 10sn ye çekeriz.

@timpati son konular bölümünde 10 konu vardı, Onu da 15 e çekiyorum.
Başa dönArama yapmak için süre......


Benzer Konular
- Aydınlatma projeleri için ayrı bölüm açılmıştır
- Topraklama ve Paratoner projeleri için ayrı bölüm açılmıştır
- İstekleriniz için bu bölümü kullanının.

- Herkes yapmaya çalıştığı veya yapmak istediği projeyi yazsın

- Autocad proje istekleriniz için bu başlığı kullanın.
- Dosya paylaşmak için yukarıdaki alt forumları kullanınız
- Pic ile kapı kilidi yapmak istiyorum
- Citroen ve peugeot için cam kaldırma modülü
- Fiat Tipomuz için Yaptığım iç ve Dış sıcaklık sensörü-pic16f628a ve DS18B20

- rn171 wifi modul 802.11 bg pic,avr,arm, kontrol devreleri icin

- Elektrik Projeleri için Linetype Çizgi Sitilleri

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based