Elektrotekno.com Ana Sayfa || Staj defterleri, Deney Raporları, Ders Notları || Staj defterleri


Enerjisa staj defteri

Kayıt: 01 May 2010
Mesajlar: 10

Offline
themulteci
Tarih: 15 05 2012 14:45

KURULUŞ HAKKINDA BİLGİLER

Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. Sabancı Topluluğuna bağlı şirketlerin elektrik ve buhar ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 4 Nisan 1996 tarihinde 3096 sayılı yasaya dayanarak otoprodüktör şirketi yapısı altında kurulmuştur. Enerjisa, Sabancı Grubunun enerji sektöründeki ilk ve tek şirketidir.

Otoprodüktör grubu, kendi faaliyet alanlarının enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretim tesisi kurup elektrik üreten tüzel kişilerden oluşmaktadır. Sabancı topluluğu 50’ye yakın şirketinin ileri teknoloji ve Pazar odaklı ekonomik yatırımları yaklaşık 30.000 çalışanının sağladığı insan kaynağı gücüyle dünya piyasalarında rekabet edebilmektedir. Dış pazara dönük, üretme çabası içindeki topluluk şirketlerinin üretimdeki temel girdisi olan elektrik ve buharın sürekli, kaliteli ve ekonomik sağlanması Enerjisa’nın varoluş amacını oluşturmaktadır.
Enerjisa A.Ş.’in 4 adet santralı mevcuttur. Kentsa / İzmit (120 MW), Adana (120 MW), Mersin (65 MW), Çanakkale (65 MW). Kentsa ve Adana Santralları Kombine Kojenerasyon, Çanakkale ve Mersin Santralları ise, Kombine çevrimdir.
Enerjisa Kentsa Santralı, Sabancı grubuna bağlı beş adet lastik ve lastik takviye şirketlerinin faaliyet gösterdiği (Beksa, Brisa, Sakosa, Kordsa Bez, Kordsa İplik) endüstriyel bölgede Ekim 1997 tarihinden itibaren işletme faaliyetini sürdürmektedir.


Reklamlar

1 Kullanıcı bu konu için Yixit arkadaşımıza teşekkür ettiler
Enerjisa staj defteri


Benzer Konular
- plc s7-300 staj defteri - e.o.c. elektronik otomasyon cihazlı
- Karel Elektronik A.Ş. Staj Raporu (Üretim ve Test Bölümü)
- Bilgisayar kontrol öğretmenliği - endüstri staj raporu

- Tedaş staj Defteri 20 Günlük 2009

- jeneratörlerle ilgili staj dosyası
- siemens logo soft üzerine staj defteri
- plc-otomasyon staj defteri
- Telekomünikasyon- Baz İstasyonu Staj Defteri
- aselsan staj raporu

- bilgisayar mühendisliği staj raporu

- Arcelik (staj raporu)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based