Elektrotekno.com Ana Sayfa || Staj defterleri, Deney Raporları, Ders Notları || Staj defterleri


EMAŞ ELEKTRİK SANAYİ A.Ş.'de yapılmış Endüstri Mühendisliği staj defteri

Kayıt: 20 Mar 2009
Mesajlar: 14

Offline
cuneytkocc
Tarih: 09 04 2009 00:53

1.EMAŞ HAKKINDA GENEL BİLGİ

EMAŞ, Kıbrıs Barış Harekatında sıkıntısı çekilen taktik saha haberleşme sistemlerine bir çözüm getirmek, telsiz cihazları üretmek için kurulmuştur. Bugün haberleşme cihazlarından, elektronik harp sistemlerine, radarlardan alçak irtifa hava savunma sistemlerine, gece görüş cihazlarından güdüm sistemlerine kadar geniş bir yelpaze içinde ürettiği 99 sistemin 81'i kendi mühendislerinin özgün tasarımı olan, büyük, yurtiçinde ve yurtdışında saygın bir elektronik sanayii kuruluşudur.

EMAŞ başlangıçtan beri üretimini askeri, sivil ürünler alanında yapmayı ve ihracat olanaklarını araştırmayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda da bugüne kadar kümülatif olarak askeri satışlar; sivil satışlar ve yurtdışı satışların toplamı kadar olmuştur.EMAŞ’ın yıllık satışları her yıl artarak 1999 yılı sonunda 200 milyon dolar düzeyine ulaşmıştır.

EMAŞ Ankara’da Macunköy ve Akyurt’ta yerleşik iki ayrı tesiste üretim mühendislik, pazarlama ve satış faaliyetlerini sürdürmektedir.Macunköy tesisleri 75.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 131.190 metrekarelik bir alanda, Akyurt tesisleride 36.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 240.000 metrekarelik bir alan içine kurulmuştur. Mevcut bu iki ana üniteye ek olarak, kendi bölgelerinde pazarlama, sistem kurma ve bakım-onarım hizmetleri vermek üzere İstanbul ve İzmir’de Bölge Müdürlükleri kurulmuştur.Bu illerin dışında kalan bütün büyük illerde de satış bayilikleri mevcuttur.

Askeri sistemlerde elektroniğin giderek daha ağırlıklı yer alması, lazerden kızılötesi görüntüleme sistemlerine, elektronik harp ve istihbarat sistemlerinden dost düşman ayırma sistemlerine kadar hemen tüm askeri sistemlerde bu elektroniğin kullanılması EMAŞ’ın stratejik olarak çok önemli yeni sahalara açılmasına neden olmuştur.

Faaliyet alanını ihtiyaçlar paralelinde ve bilinçli bir şekilde genişleten EMAŞ; kendisini Türk Silahlı Kuvvetleri için stratejik olan ve milli olması gereken elektronik ve elektro-optik teçhizatın imalatı konusunda sorumlu olarak görmektedir. EMAŞ’ın ürettiği teçhizat ile Silahlı Kuvvetlerimiz bugün en ileri teknolojik cihazları, ABD ve Avrupa ülkeleri ile aynı zamanda kullanıma almaktadır.


Reklamlar
Kayıt: 09 Mar 2009
Mesajlar: 18

Offline
kaizen
Tarih: 12 01 2012 21:07

aynı şeyi aselsan için de yaazmışsın hangisi doğru bunların?
Başa dönEMAŞ ELEKTRİK SANAYİ A.Ş.'de yapılmış Endüstri Mühendisliği staj defteri


Benzer Konular
- plc s7-300 staj defteri - e.o.c. elektronik otomasyon cihazlı
- Karel Elektronik A.Ş. Staj Raporu (Üretim ve Test Bölümü)
- Bilgisayar kontrol öğretmenliği - endüstri staj raporu

- MikroC Derleyicisi ile yapılmış Projeler

- Tedaş staj Defteri 20 Günlük 2009
- Kapılarla Yapılmış Mükemmel Bir Yürüyen Işık Devresi
- jeneratörlerle ilgili staj dosyası
- Psoc ile yapılmış LCD li saat devresi
- siemens logo soft üzerine staj defteri

- plc-otomasyon staj defteri

- Telekomünikasyon- Baz İstasyonu Staj Defteri

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based