Elektrotekno.com Ana Sayfa || Bilgisayar || Bilgisayar Programlama


ileri excel

Kayıt: 13 Şub 2006
Mesajlar: 16

Offline
sanaladnan08
Tarih: 14 02 2006 20:01

I. MAKROLAR
A. Makro Nedir

Makro: Sık yapılan işleri otomatikleştirir.

Eğer Microsft Excel’de belirli ibir işi tekrarlı olarak (yinelemeli) yapıyorsanız, bu işi makro ile otomatik hale getirebilirsiniz. Örneğin her ay sonu yaptığınız işlemler. Makro, belli bir işi yapmak üzere her istediğinizde çalıştırabileceğiniz bir Visual Basic modulü içersine depolanmış komutlar ve fonksiyonlar dizisidir.

B. Makro Türleri
Makroları, oluşturma yöntemine göre iki grupta toplayabiliriz.

• Kayıt (Record) Yöntemi ile makro oluşturma.
• Visual Basic Editörü ile makro oluşturma.

Makro kaydetmek tıpkı bir kasete müzik kaydetmeye benzer. Bir kez kaydedilen müzik nasıl tekrar tekrar çalınabiliyorsa bir kez kaydedilen makro da tekrar tekrar çalıştırılabilir. Makro kaydetmeye yada yazmaya başlamadan önce makronun yapacağı işe göre kullanılacak komutlar ve adımlar planlanmalıdır. Çünkü özellikle kayıt makrosu oluşturulurken bir hata yapılırsa hatayı düzeltme adımları da kaydedilecektir. Her yeni bir makro kaydedişinizde; makro, çalışma kitabına eklenen bir modül sayfasına saklanır.

Visual Basic editörü ile de makro düzenlenebilir. Visual Basic Editörü ile makroları, bir modülden diğerine ya da çalışma kitapları arasında makro kopyalayabilir ve makro ya da modülün adını değiştirebilirsiniz .


Reklamlarileri excel


Benzer Konular
- AG Gerilim Düşümü Hesap Programı (Excel)
- sıemens s7 300-400 türkçe döküman (temel-ileri seviye)
- Excel kod arşivi

- 160 KVA Trafo Projesi (Bütün excel hesaplamaları dahil)

- proje çiziminde yardımcı excel formatında hesaplama tabloları
- J-K FLIP FLOP İle ileri ve Geri sayıcı Devrelerinin Tasarımı
- Türkçe Labview Kullanım Kılavuzu (ileri seviye)
- Excel de Makrolar ile ilgili örnek kaynak lazım
- 16f84 ileri sayıcı

- Türkçe Labview Kullanım Kılavuzu (ileri seviye) devamı

- Excel Kitabı ornekler Formuller Makrolar

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based