Elektrotekno.com Ana Sayfa || Teknolojik Haberler


Ipad artık uçaklarda

Kayıt: 21 Ekm 2008
Mesajlar: 35
Konum: İstanbul
Offline
onur.aydin
Tarih: 21 03 2013 19:30

Gelişen teknoloji hayatımızda yer edinmeye başladı. Pcworld ün internet sitesinde gördüğüm yazıyı özetleyerek Türkçe'ye çevirdim.
iPad’in okullarda ve üniversitelerde defterlerin yerine geçmesin ardından şimdi havayollarında kullanılan binlerce kağıt belgenin yerini iPad alacak.
Geçtiğimiz günlerde Alaska Airlines , 25 kiloluluk kağıt uçuş kılavuzlarının yerine iPad kullanmaya niyetlendi. 25 kiloluk kağıt yerine iPad’in kullanılmasının nedeni, uçuş güvenlğini artırmak ve çevrenin korunmasını sağlamaktır.Çevrenin korunması derken, yaklaşık 2,4 milyonluk yaprak kağıttan tasarruf edilecek bu da şirket için dağıtım ve güncelleme maliyetlerini azaltacak, hatta olmayacak bile. 600 gramlık iPad’in, 25 kiloluk belgeler yerine gelmesi uçakta ağırlık kaybına yol açarak, fazla yakıt tüketmesini ve dışarı verilecek olan karbondioksidi azaltacaktır.
Bu olayda Alaska Airlines başarıya ulaşırsa, diğer hava yollarının bunu uygulamaya başlaması olasıdır.Apple’da unutmamak gerek, iPad gibi bir ürünü geliştirip dünyaya kazandırdıkları için.

http://www.pcworld.com/article/228924/i...a_air.html


ReklamlarIpad artık uçaklarda


Benzer Konular
- ipad 2
- MIT öğrencisi olmak artık hayal değil
- Artık Winamp'ın devri kapandı.Onun yerini Aimp devralıyor..

- Lazer Gyrolar-Uçaklarda Kullanımı (Rapor+Sunum)

- Electric Circuits James Nilsson 8 th Edition (Artık özlem bitiyor:DD)
- pes 2011 artık türkleşti!
- bilgimatik (artık bilmediğiniz birşey kalmasın)
- iPhone’da çalışan programlar, iPad’de nasıl görünecek?
- Facebook'ta iPad yasağı!

- Ücreti karşılığında pcb çizecek arkadaş aranıyor(İLan artık aktif değildir)

- klima ve artık akım anahtarı (kaçak akım rölesi)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based