Elektrotekno.com Ana Sayfa || Elektronikle İlgili Programlar || Simülasyon ve Çizim Programları


PLC Ladder Simülasyon Programı Gemo Ladder V2.2 Rev.A Türkçe

Kayıt: 02 May 2006
Mesajlar: 1689
Konum: Malatya
Offline
timpati
Tarih: 18 07 2010 13:20

robotik06 yazmış
kesinlikle bu şekilde hem kendi şirketlerimiz gelişecek bu sayede de ülkemizde iş kapısı artacaktır diye düşünüyorum.Gerçektende GEMO nun ürünlerini projelerimizde değerlendirmeliyiz.
http://www.gemo.com.tr/pdf/katalog/AR2A_Katalog_03.pdf mesale bu adreste AR2 modelinin özellikleri verilmiş.Bence azımsanmıycak özelliklere sahip.Yüklediğiniz programı merak ederek araştırma yaptım ve GEMO nun ürünleriyle sayenizde tanışmış oldum.İncelemeyede devam edeceğim.İnş. bu şekilde üretim yapan firmalarmızın pazar payları her geçen güz biraz daha artar.


katılıyorum. sırf yabancı sermayenin bu ülkedeki pazar payını artırmaya yönelik bayilik çalışmaları yüzünden yeni yerli firmalar hatta benim gibi bağımsız mühendisler de işsiz kalıyor. artık kimse elektronik mühendisi veya tasarımcı-üretici aramıyor, herşey hazır olarak dışarıdan geliyor (getirtiliyor) nasılsa.

GEMO'nun AR-1 modeli sayesinde 1 gecede akıllı röleler ve PLC mantığını öğrendim sonraki gün de ilk programımla birlikte üç aşamalı çalışan bir pres makinasının hidroliğini kontrol ettim. işin güzel yanı, metrelerce kablo döşemekten ve onlarca sayıda röle/kontaktör kullanmaktan kurtulduk. hem işçilikte hem maliyette kar, daha ne isteyelim?
o günlerde 95TL'ye almıştım (+ 20TL PS idi), şimdi yanılmıyorsam 120TL civarında olmalı. oysa telemekanik marka bir akıllı rölenin (zelio) sadece PC arakablosunun fiyatı 140TL . gerisini siz düşünün.


Reklamlar
Kayıt: 15 Nis 2008
Mesajlar: 2
Konum: Balıkesir
Offline
eem_ridvan
Tarih: 18 08 2010 23:10

Arkadaşım okulu yeni bitirdim..akıllı role ve plc nin teorik kısımlarını az çok öğrendim umarım bu similasyon faydalı olur teşekkürler paylaşımın için..
Başa dön
Kayıt: 09 Mar 2007
Mesajlar: 21
Konum: Kocaeli
Offline
bkarayazi
Tarih: 07 09 2010 23:18

PLC öğrenmek için


http://www.elektrotekno.com/about53755.html adresine bakınız.

Hükümetlerimiz ne yazıkki teknolojik gelişmeler için şirketlere, mühendislere hiç bir destek vermiyor. Tübitak, kosgeb vb. destekleri hikaye. Ne mühendislerimiz var ama kıymetini bilen, değer veren mi var!
Başa dön
Kayıt: 16 Tem 2009
Mesajlar: 516
Konum: Kayseri
Offline
muhendisbey
Tarih: 08 09 2010 17:30

Re: PLC öğrenmek için


bkarayazi yazmış
http://www.elektrotekno.com/about53755.html adresine bakınız.

Hükümetlerimiz ne yazıkki teknolojik gelişmeler için şirketlere, mühendislere hiç bir destek vermiyor. Tübitak, kosgeb vb. destekleri hikaye. Ne mühendislerimiz var ama kıymetini bilen, değer veren mi var!


doğru diyorsunuz fakat şunuda belirtmekte fayda var her yıl binlerce elektrik elektronik müh mezun veriliyor. 1000 öğrencinin 900 ünü direk at çünkü bu 900 kişi kendini geliştirmeye kapalı, mesleğiyle uğraşmamış bilinçsiz sözde mühendisler. 100'ü işe yarar durumda. Mesele şu ki bu 100 kişiyi belirlemek çok zor zanaat. Adam okuldan mezun oluyor eli havyaya değmemiş nasıl lehim yapılır bilmiyor! Devre elemanlarını tanımıyor, kimse bu şekilde üniversite bitirenin işe gireceğini düşünmesin.

C++, C# bilen
PLC programlamayı bilen
iyi seviyede ingilizcesi olan hatta bir 3. dil bilen
Devre kartı oluşturabilen kendine ait cihaz tasarımı yapan ve çalıştıran hangi mühendis açıkta kalır bilemiyorum.
Başa dön
Kayıt: 04 May 2011
Mesajlar: 2

Offline
window_s
Tarih: 19 04 2015 23:10

digiland yazmış
Genel olarak kullanışlı. sadece röle çıkışlı modeli var transistör çıkış yok


Haklısınız, bugün itibariyle farlı fonksiyonlarda cihazlar üretmelerine rağmen transistörlü versiyon halen yok.
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2

PLC Ladder Simülasyon Programı Gemo Ladder V2.2 Rev.A Türkçe


Benzer Konular
- Modbus Test Programı
- s7 300-WINCC Haberleşmesi,S7-300 plc eğitimi ve simatic eğitimi (türkçe)
- Otomatik Kompanzasyon Hesap Programı

- AG Gerilim Düşümü Hesap Programı (Excel)

- ENH Sehim Hesabı programı
- sıemens s7 300-400 türkçe döküman (temel-ileri seviye)
- PARSIC Programı Kullanımı ve Uygulamalar
- Altium Türkçe Eğitim notu
- DS18B20 datasheet Türkçe

- Omron Varispeed J7 invertör Türkçe Kullanma Kılavuzu

- Quitar Rig 5 Programı (Bağlamayı veya Gitarı PV' ye bağlamak)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based