Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler || Arşiv


Uyarılma sayısı hakkında bir fikir önerisi...

Kayıt: 10 Oca 2007
Mesajlar: 17
Konum: Ankara
Offline
electronikci
Tarih: 11 01 2008 16:12

* Sayın admin bu foruma 1 senedir üyeyim ve 1 kere acemi iken bir uyarı aldım ve bu uyarım hala silinmedi.
* Uyarı alan arkadaşların uyarıları 6 ayda veya 1 sene sonra sıfırlanması çok güzel bir uygulama olur.
* Uyarı alma sayısı çok düşük olduğu için (3 kez) üyelik iptali çok çabuk olabilir.Buda paylaşım yapacakların acaba yanlış
yeremi konu açtım die ürkmesine neden olabilir.
* Bunu forumda konuların daha düzenli yayılmasını istediğiniz için güzel düşünmüssünüz ama trafikte bile ehliyete verilen
ceza puanları 1 sene sonra siliniyor.
* Benimkisi sadece bir fikir vermekti herkese ii çalışmalar. Idea


Reklamlar
Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 12 01 2008 14:12

Merhaba,
Öneri için teşekkür ederiz.

Uyarı sisteminin işleyişi hakkında biraz bilgi:

Alıntı:
Amaç: Üyelerimizin daha düzenli bir forum adına konulan kurallara uymasını sağlamak. Toplam 3 adet uyarı alan üyenin sistemden kaydı siliniyor. Her uyarı gönderiminden sonra üyeye e-mail ile detaylar hakkında bilgi veriliyor.

1. uyarının alınma süreci: Yeni üyelerimize (ilk mesajlarını gönderen) yaptıkları ilk yada ikinci belirgin kural hatasında uyarı gönderiyoruz. Amaç forumda kuralların uygulandığını göstermek. Eğer üye forumda daha eski ve aktif bir üye ise, ilk uyarıyı alması için yapması gereken kural ihlal sayısı daha fazladır.

2. uyarının alınma süreci: İlk uyarıyı almasına ve sonrasında kurallara uygun olmayan mesajları sürekli silinmesine rağmen aynı şekilde devam ediyor ise, artık mesajlarını silmekten yoruluyor ve kendisine ikinci uyarıyı gönderiyoruz. Forumda aktif bir üye ise kolay kolay bu uyarı verilmiyor.

3. uyarının alınması ve forumdan kaydın silinme süreci: Kolay kolay uygulanmıyor. Yaklaşık 1.5 senedir bu sistem uygulanmasına rağmen, forumdan bu nedenle silinen üye sayısı 10'u geçmez. Önceleri PM ile de kurallara uyması konusunda, aksi taktirde hesabının silineceği konusunda bilgi verilir.


Bu kadar zor gönderilen bir uyarıların belirli zamanlarda otomatik sıfırlanması pek adaletli olmaz kanısındayım. Ayrıca 2008 yılına kadar alınan uyarıların manuel olarak silinmesi gibi bir durum söz konusu değildi ama 2008 in ilk saatlerinden itibaren bu uygulama değişti.

Forumda yöneticiler tarafından tüm mesajlar inceleniyor. Mesajlar kontrol edilirken, gönderen kişilerin daha önceden uyarı alıp almadığı bilgisi de gözümüze çarpıyor. Artık öyle üyeler gözümüze çarpmaya başladı ki, diğer üyelerin problemlerine koşan, çözüm yolunda elinden geleni yapan üyelerimiz. Şahsen bu üyelerin hesaplarında uyarı olması bizi rahatsız etmeye başladı ve kendilerine yardımseverliklerinden dolayı teşekkür içeren bir mesaj ile birlikte uyarılarını sıfırladık.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur, iyi çalışmlar.
Düzenleyen: shape 30.04.2008, 14:04:

Başa dönUyarılma sayısı hakkında bir fikir önerisi...


Benzer Konular
- Metal Dedektörü Yapımı Hakkında Bilgi
- "gölge etme" güneş enerjisi hakkında herşey konulu açık oturum
- Orcad PSpice Kütühanesi Hakkında

- elektrotekno uyarılma sistemi

- mono bass anfisi hakkında yardım
- ccs ve pusula sensörler hakkında
- stadyum aydınlatması hakkında döküman - yardım
- 8 Satır Sutun Sayısı Artırılabilir Kayan Yazı(VB+Pic Basic+Ares+İsis)
- Acil Yardım...! Nötr Direnç Hakkında

- Asenkron motor hakkında ilginç bir soru yardımınız lazım

- Güneş enerjisi sistemi kuracağım - fikir pyalaşımı

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based