Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler


Tema değişti

Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 14 05 2008 15:55

cyrenus, alıntı yaptığım bölümde söylediğimi yanlış anlamışsınız. Sonuçta az da aktif olsanız 6 aydır burdasınız ve eski temaya oldukça alışmışsınız demek istedim. Forumda az veya çok aktif olmanız beni pek ilgilendirmiyor. Siz değinmişken şunuda eklemek isterim ki, boş mesajların neredeyse çoğu siliniyor. Boş mesajdan dolayı uyarı alanlarınkisi silinmiyor ki, yarın öbür gün uyarı nedenini sorduklarında, atmış oldukları içeriği boş mesajı gösterelim.

Evet örnek verdiğiniz sitedeki arka plan rengi koyu olduğundan monitorden gelen ışığı önemli miktarda engelliyor ve göz almıyor. Fakat kontrast ve parlaklık seviyesi benimki gibi düşük olduğunda (en populer teknoloji ile ilgili sitelerinde beyaz olduğundan, çoğu kullanıcı için düşük olmasının sağlıklı olacağını düşünürsek) ise, koyu renk zeminden yazıyı ayırt etmek için fazla dikkat harcamak gerekiyor.

Dediğim gibi temadan memnun olup, arka plandan rahatsız olan kişi sayısı biraz daha artar ise, üyeler için bir butonla sadece arka plan rengini değiştirmem mümkün. Hatta fazla üyeyede gerek yok, kısa zaman içinde aktif etmeye çalışırım.

Değer verip öneri sunduğunuzun farkındayım, emin olunki tüm öneriler değerlendirilecek. Değerlendirmeyecek olsam böyle bir başlık açıp, uzun uzun cevap yazmaya zaman harcamazdım.

Saygılar...


Reklamlar
Kayıt: 29 Ksm 2007
Mesajlar: 14

Offline
cyrenus
Tarih: 14 05 2008 16:26

Sayın admin bir yanlış anlıaşılma olmuş. Kusura bakmayın.

Smile tema konusunda ben yine de ısrar ediyorum okunaklılığın az olduğuna (Farklı amaçlardaki başlıkların ayırt edilebilmesi)
Wink
Başa dön
Kayıt: 09 May 2006
Mesajlar: 20

Offline
CyRaWarrior
Tarih: 15 05 2008 15:20

Merhaba,

*Anasayfada ilk bakışta başlıklarla ilgili açıklamadan tutun ana forum başlıklarına kadar bir karışıklık söz konusu, okumak ve ayırdetmek için bir çaba lazım açıkçası. Örneğin bir başlıkta 4 farklı yazının altının çizili olması bir garip görüntü kirliliği.
*Ana başlıkların renk tonları birbirine çok yakın ilgili başlığı ararken bir sıkıntı oluşuyor.
*Arkaplan tonlarıda birbirine çok yakın, fontlarda birbirine yakın olunca contrast ayaları ile oynansa dahi gözlerin yorulmaması imkansız bence.
*Üyeler profil sayfalarında puan bilgilerini göremiyor sanırım. Ben ilk bakışta göremedim.

Yenileme düşüncesi iyi olmuş ancak bir iki alternatif arasından oylama yapılsa bence daha rahat çözüme gidebilirdiniz. Sonuçta kullanıcıların seçimi daha önemli sitenin popularitesi ve rahat kullanımı bakımından. Ve biraz sanki aceleye gelmiş gibi. Eleştirilerim iyi niyetli yanlış anlamazsınız diye düşünmekteyim Smile

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, kolay gelsin.
Başa dön
Kayıt: 27 Arl 2007
Mesajlar: 15
Konum: İTÜ
Offline
AkKrock
Tarih: 15 05 2008 18:39

Ben pek ısınamadım yeni temaya ama güzel olmuş.. Very Happy
Daha fazla gülücük koyulursa daha görsel mesajlar görebiliriz gibime geliyor.
Kolay gelsin.
Başa dön
Kayıt: 06 Ksm 2007
Mesajlar: 186
Konum: Kocaeli
Offline
maviizi
Tarih: 16 05 2008 00:07

bir öneri/elestiride daha bulunucam.gözden mi kactı ya da bilinçli olarak mı kaldırıldı bilmiyorum ama önceki temada sayfanın solunda güncel mesaj başlıklarını görebiliyorduk.yeni temada bu yok.yeni konuları daha kolay takip edebilmemize olanak sağlıyordu o bölüm..
Başa dön
Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 16 05 2008 01:58

Öncelikle bu temaya geçişteki asıl sebep, eski temanın tablo yapısı kullanıyor olması, bu nedenle fazla esnek ve hızlı olmaması idi. Bu nedenle CSS ile tasarlanmış phpbb teması arayışına girdim ve sadece 2 tane bulabildim. Bu diğerine nazaran daha iyi gibiydi.

Hazır bu işlere girmişken, 2 yıldır kodlarıyla aşırı derecede oynadığım ve çok karışık hala gelen forum scriptinide 0 dan kurup, ilgili modifikasyonları tekrar yapayım, derli toplu olsun istedim.

Özellikle bu ikinci dediğim kısım beni baya yordu, ve artık biraz mola vermek istiyorum.

Bu süreçte sizleri mağdur etmemek için eski temayı yeniden kurdum ve seçilebilir hala getirdim. Şu an yukardaki profil butonuna tıklayıp, açılan kısımdaki Mesaj Panosu Stili: yazan kısımı crazybat yerine ca_aphrodite olarak değiştirin ve kaydederek eski tema ile devam edebilirsiniz

1-@maviizi tema dar olduğu için son konuları anasayfaya yazdırma modulunu kurmadım, ama artık kurmam gerekecek.
2-Ayrıca eski temamızdakila ilgili şu an buton ve resimler ile ilgili kod düzenlemesi yapmam gerekiyor.

Yukarıdaki iki işide yarın halledip, tüm üyeler için otomatik olarak eski temamızı seçili hale getireceğim. İsteyen şu anki yeni temayı gidip profilinden seçebilecek.

İzninizle konuyu geçici olarak kilitliyorum.

Saygılar...
Başa dön
Kayıt: 16 Ağu 2005
Mesajlar: 3931

Offline
admin
Tarih: 20 05 2008 13:18

Hem eski hem yeni tema aktif arkadaşlar.
Profilinizden istediğinizi seçebilirsiniz.

Özellikle eski temanın bazı yerlerde sorunlar olmuş olabilir, lütfen bunları bana özel mesaj ile bildirin.
Başa dön


Sayfaya git Önceki  1, 2

Tema değişti


Benzer Konular
- türk tema
- forumun görünümü neden değişti???
- xp sp3 teki tema sorunu için patch

- Shrek 2 MSN tema paketi

- Robbie Williams MSN tema paketi
- Britney Spears MSN tema paketi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based