Elektrotekno.com Ana Sayfa || Genel Elektrik-Elektronik


branşlaşmayla ilgili...

Kayıt: 16 Eyl 2006
Mesajlar: 52

Offline
ultramehmet
Tarih: 07 10 2006 16:59

arkadaşlar ben elektronık ve haberleşme muhendıslıgı okuyorum onumuzde secmelı dersler ve projeler var ve bunlar arasından tercıhler yapıcaz benım sorunum ben haberleşme ya da otomasyon alanında kendımı yetıstırmek ıstıyorum sızce turkıyede hangısı daha ıyı konumda ya da bu bolumlerın artıları neler eksılerı neler bu konuda bana yardımcı olursanız sevınımrım saygılarr
mehmet


Reklamlar
Kayıt: 08 Mar 2006
Mesajlar: 262
Konum: İSTANBUL
Offline
mühendis34
Tarih: 07 10 2006 17:01

kesinlikle otomasyonu seç pişman olmazsın...
Başa dön
Kayıt: 30 Mar 2006
Mesajlar: 82
Konum: KONYA
Offline
aslanbozkurt
Tarih: 07 10 2006 20:26

otomasyon


bencede otomasyonu seç çünkü çok zevkli.ama şuda var otomasyon deyince herşey giriyo makinesi elektriği elektroniği bilgisayarı biraz zor iş tabi ama sonunda eğer maddiyatı düşünüyosan otomasyon derim.yani ekmek yedirir.hatta arabada aldırırSmile ama dediğim gibi zor iş.
Başa dön
Kayıt: 19 Nis 2006
Mesajlar: 38

Offline
mlsan31
Tarih: 07 10 2006 21:02

network yada otomasyon


ben elektronik ve haberleşme mühendisliğinden bu sene mezun olacam inşallah sana tavsiyem otomasyon üstüne özellikle plc üzerine yoğunlaşman.iş başvurusunda bulunduğum çoğu yer plc yada network kurulumu üzerine bilgimizin olup olmadığını soruyorlar.Türkiye de daha çok plc ve otomasyon üzerine şirketler var. haberleşme sektörü pek yaygın değil ne yazık ki... network kurulumu da çok önemli cisco yada sql gibi programları öğrenebileceğin alanlar daha yararlı olur.
Başa dön
Kayıt: 08 Ekm 2006
Mesajlar: 170

Offline
unusual
Tarih: 08 10 2006 12:00

Arkadaşım benden sana tavsiye otomasyonu seçeceksen o işte çok çok çok iyi olman lazım çünkü etrafta herkes otomasyoncuyum diye geçiniyor.Mühendislik ve otomasyon diye şirketler açılıyor içinde bir tane elektronik mühendisi yok.Türkiye de önüne gelen bu işi yapıyor ve bu konuda tecrube kazanmadanda esaslı bir şirkete girip bişeyler yapman zor bence kendini haberleşme alanında eğit ne güzel haberleşme de okuyormuşsun bir iki kilit noktada kendini iyi eğitirsen haberleşmeden çoook ekmek yersin
Başa dön
Kayıt: 20 Ekm 2006
Mesajlar: 7

Offline
elektromanyaq
Tarih: 29 10 2006 22:23

bence cevrede cok fazla otomasyoncu yok Turkiyenin otomasyon bilen muhendislere ihtiyacı cok fazla cok fazla acık var anlıyacagın.
Başa dön
Kayıt: 27 Şub 2006
Mesajlar: 50

Offline
hochocki
Tarih: 01 11 2006 22:58

arkadaşım hiç düşünme otomasyonu seç .
haberleşme alanında bildiğin gibi sayılı bi kaç firma var eğer odtü boğaziçi vs gibi bi ünv mezunu değilsen buralarda çalışma şansın çok az olacaktır(iyimser olmayalım hiç olmayacaktır)..
otomasyon uzmanı olursan kendi işini kurabilir fabrikalaraın otomasyon sistemleri ve çoğu devlet kurumundan iş alabilirsin .
Başa dönbranşlaşmayla ilgili...


Benzer Konular
- Robotic ile ilgili kitaplar (Robotics Books)
- Yukarıdaki Alt Forumlara uymayan Elektronikle ilgili konuları bu bölüme açınız !
- Topraklama, kompanzasyon ve kacak akım hesabı ile ilgili autocad projesi

- jeneratörlerle ilgili staj dosyası

- Assembly- TMR0 kesmesi ile ilgili yardım
- Doğru Akım Makineleri Sargılar ile ilgili bir ders notu
- meger kullanımı ile ilgili
- meslek lisesi elk. elkt. teknoloji alanı dersleri ile ilgili çalışma sorusu
- Topraklama ile ilgili herşey eşpotansiyel bara,banyo topraklaması v.b

- 180 sayfalık elektronik devrelerle ilgili kaynak kitap.(her türlü devre mevcut)

- elektronikle ilgili çeşitli 1000 e yakın projeler...

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based