Elektrotekno.com Ana Sayfa || Tezler, Makaleler vb.


Pnömatik teknolojisinde Pnömatik sıralayıcıların çok önemli

Kayıt: 09 Eyl 2005
Mesajlar: 655

Offline
cnt
Tarih: 15 09 2005 13:51

Pnömatik teknolojisinde Pnömatik sıralayıcıların çok önemli bir yeri vardır. Bu önem, yapılması istenen işin belli sıralarda yapılarak, birden fazla pnömatik devre yerine, tek bir devre ile daha az enerji harcanarak, böylece de daha büyük verimle çalışılmasını sağlar.

Sıralayıcılar, pnömatik teknolojide zaman kazanmak ve belirli elemanların farklı zamanlarda gönderilecek sinyallerle devreye girmelerini sağlamak amacıyla kullanılırlar. Sıralama amacıyla farklı teknikler kullanılır. Bunlardan ilki sıralama valfleridir.

a-) Sıralama valfleri: Sıralama valfleri, devrede akan akışkanın belli bir basınca ulaşana kadar durmasını, bu zaman zarfında da diğer bir silindirin iş yapmasını sağlarlar. Akışkanın durmasını sağlamak için akışa belli bir kuvvet uygularlar.


ReklamlarPnömatik teknolojisinde Pnömatik sıralayıcıların çok önemli


Benzer Konular
- Rüzgar Enerjisi İle İlgili Önemli Kaynak
- Dünyadaki önemli boğaz, nehir, körfez enerji iletim hattı atlamaları
- a+ b+ b- a- pnömatik çözümü

- PLC,HMI, Servo - Step Motor ve Pnömatik Sistemler Kitabı

- İKT - PLC Pnömatik Eğitim Programı
- Pnömatik Simülasyon Programı
- plc ile ilgili önemli örnekler
- Pnömatik devre elemanları
- Yeni lazer teknolojisinde Türk damgası

- önemli bir proje yardım

- arakadaşlar görüntü sistemleri hakkında önemli bir not tavsiye ederim....

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based