Elektrotekno.com Ana Sayfa || Duyurular - Öneriler - İstekler || Arşiv


puanlama sistemi

Kayıt: 30 Arl 2007
Mesajlar: 7
Konum: ANKARA
Offline
korkut
Tarih: 13 04 2009 03:03

Arkadaşlar merhaba, daha önce forum adminine msj attım fakat çok yoğun olsa gerek yanıt alamadım.Forumdaki bazı ders notlarına acilen ihtiyacım var fakat puanım olmadığı için indiremiyorum.Puan kazanmak için bir konu altında döküman paylaştım ve başka bir konuya yorum da yaptım ancak halaa sıfır puanım var.

Şimdi gelelim puanlama sistemin;Paylaşımın tek taraflı olmaması gerektiği sloganı oldukça güzel, bunu zorunlu kılmanız elbetteki forumdaki paylaşımı zenginleştiriyor.Fakat iunu düşündünüz mü? ya paylaşacak kadar bilgi ve belgeye sahip değilse? yahut sırf puan alayım diye ıvır zıvır ,doğru yanlış şeyleri buraya atarak bilgi kirliliği yaratılırsa?

Yani illede puan kazanmak için konu başlıkları altına kafadan bişeyler paylaşıp elimdeki ıvır zıvır belgeleri buraya mı upload edeyim.Birde upload etmem yetmiyor tabiki, birinin bunu indirmesi lazım.

Sevgili forum yöneticileri, bilgi paylaşma kültürümüz bu mu yani?ticarethane mi burası? benim dökümanımı kimse beğenip indirmes ise ben ihtiyacım olan bilgiyi buradan temin edemeyecek miyim?

Lütfen bu konuda adımlar atınız.

iyi çalışmalar


Reklamlar
Kayıt: 08 Tem 2008
Mesajlar: 239

Offline
lapry
Tarih: 13 04 2009 11:05

haklısın bu sorun bu forumda %70 görülüyor.Bunun çözüme kavuşması elbette herkesi memnun eder.

En son lapry tarafından 13.04.2009, 11:49 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kayıt: 27 Ekm 2007
Mesajlar: 158

Offline
taner468
Tarih: 13 04 2009 11:36

evet bu bir sorun eminim admin bunun çözüm yolları üzerinde uğraşıyordur
Başa dön
Kayıt: 08 Nis 2009
Mesajlar: 1

Offline
sonay75
Tarih: 13 04 2009 12:12

Haklısın arkadaşım


Forumda bilgi kirliliği başlamış durumda her yerden alıntılar birden fazla konular v.s.
Admin bir çare bul ????????????
Başa dön
Kayıt: 11 Arl 2005
Mesajlar: 181
Konum: **************
Offline
cagdaseckin
Tarih: 13 04 2009 14:57

arkadaşlar belgeye çok ihityacınız varsa önce yayınlayana msj atmayı deneseniz. puanım olmadığında ben öle yapıyorum. şu güne kadar elinde belge olan olmayan herkes yardımcı oldu. sağolsunlar. herşey puan değil adı üstünde forum bu. adminin yapacağı büyük ihtimalle size puan yollamak olacaktır artık bu forumda köklü değişiklik yapılacağını sanmıyorum. kirlilik meselesine gelince kirlilik yaratanlar bildirildiğinde bildiğim kadarıyla uyarı alıyor. adminin hakkı 3

bunların yanında bir teklifim olacak teşşekkür olayıyla otomatik puan kazanma getirilebilir. tabi süistimal engellenebilecekse...

saygılar. kolay gelsin.
Başa dön
Kayıt: 30 Arl 2007
Mesajlar: 7
Konum: ANKARA
Offline
korkut
Tarih: 13 04 2009 20:10

Bence bu konu irdelerken sormamız gereken ilk soru şudur;Bu sitenin varlık amacı ne?

İdealist olarak düşünecek olursak, bu soruya en temel manada şu yanıtı verebiliriz;Bir belge ve bilgi havuzu oluşturmak, gerçekten ilgili olan kişileri bir araya toplayarak zengin bir paylaşım aksiyonunu yürütmektir.

Bazı şeyler vardır ki, geldikleri boyut itibari ile sahibinden çok kullananlara ait olurlar.Yani sistemin hakları olduğu gibi bize karşı da sorumlulukları var.Burası ticari bir kuruluş olsaydı farklı düşünebilirdik ancak gönüllü olarak insanların paylaşmak istediği şeylere gem vurmak bence etik dışı.Yani başka birinin benimle paylaştığı bir bilgiye siz kota koyuyorsunuz.

Belki puanım olmamasına karşın mesajı yayınlayan kişiye msj atarak belgeleri bana göndermesini rica edebilirim ve o da gönderebilir ama bu pratik ve kullanışlı değil.Birçoğumuz öğrenciyiz ve acil belge bilgilere ihtiyacımız olabiliyor.Bakın ben "fourier serisi ve dönüşümleri" dosyasına cuma gününden beri ulaşmaya çalışıyorum.Malesef sadece elektrotekno.com da var ve anca birazdan elde edebileceğim.O nu da , sağolsun cagdaseckin incelik yaparak puan gönderdi.Yoksa halaa bekliyor olacaktım.Admin'e mesaj atmama ve burada konu açmamıza rağmende pek umurunda olmasa gerekki yanıt yazmadı.

Neyse, herşeye rağmen tabiki forumun oluşmasında emeği geçen herkese çok teekkür ediyor ve sorunların en kısa sürede çözüleceğini umut ediyorum..

Herkese iyi çalışmalar
Başa dön
Kayıt: 28 Şub 2007
Mesajlar: 230
Konum: Eskişehir
Offline
crocodile
Tarih: 13 04 2009 22:19

bu forumu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği kötülüyorsunuz biraz gayretle çok rahat puan toplayabiliyorsunuz. dikkat etmezseniz uyarıda alabiliyorsunuz Smile ayrıca bence bu forumun en güzel yanı bilgilerin kaybolmaması diğer forumlarda upload sitelerine yüklenen belgeler kısa sürede kaybolurken burada yıllar öncesinin dosyaları hala duruyor. sizden istenen ise bir kaç paylaşım. onuda yapmıyorsanız olan birinden puan isteyin büyük ihtimalle yollayacaktır. anca suda bir gerçektirki adminin tekelinde yürümüyor baska birilerine daha yetki vermesi lazım mesajlara cevap gelmiyor puanlar gec yollanıyor falan.
Başa dön
Kayıt: 26 Şub 2009
Mesajlar: 24

Offline
siyah2324
Tarih: 13 04 2009 22:25

bazı üyeler puan kazanmak için bir dosyayı dörde beşe bölüyor o şeklinde gönderiyor bilgisayarımdaki tüm işe yarayan yaramayan ayır etmeden hepsini mi gönderiyim illa puan kazanmak için anlamadım admin bir çözüm bul lütfen
Başa dön
Kayıt: 08 Ekm 2005
Mesajlar: 751
Konum: Los Angeles, CA
Offline
shape
Tarih: 13 04 2009 23:20

Puanlama sistemi eleştiriye kapalıdır. (özelliklede forumda aktif olmayanların eleştirisine) Zaten az da olsa forumda aktif olanlar, paylaşım yapmasalarda puan sıkıntısı yaşamamaktadır.
Suistimal edilen eklentiler için uyarı bildir butonu kullanınız.

Saygılar....
Başa dönpuanlama sistemi


Benzer Konular
- Akıllı Şarj Sistemi
- elektrotekno uyarılma sistemi
- Cep telefonu ile Sms Atabilen Lazerli Güvenlik Sistemi.

- Matlab'da Yapay Sinir Ağı kullanarak plaka tanıma sistemi. Resim+Kod+Rapor

- türkiye elektrik sistemi
- Araç Kontrol Sistemi (kapı,bagaj,kaput ve devir kontrolü)
- ATmega16 ile Akıllı Sulama Sistemi
- Güneş enerjisi sistemi kuracağım - fikir pyalaşımı
- güneş takip sistemi

- Mesaj Bırakılabilen Diyafon Sistemi

- acil hemşire çağrı sistemi

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based