Elektrotekno.com Ana Sayfa || Programlanabilir Cihaz ve Elemanlar


PLC ile şifreli kilit.

Kayıt: 26 Tem 2011
Mesajlar: 2

Offline
cagritu
Tarih: 28 07 2011 15:23

3 düğmeye belli sıralarda basılmasıyla açılan, hatalı giriş ve zaman aşımı uyarıl lambası olan basit ama açıklayıcı dökğmantasyona sahip bir PLC uygulaması. İTÜ endüstriyel kumanda sistemleri projesinde 100 almıştım bununla. hey gidi.
---
Üç düğme ile kumanda edilen bir şifreli kilidin PLC ile gerçeklenmesi istenmektedir (Şekil 1). Kilidin çalışmasına ilişkin koşullar şu şekilde verilmiştir:

i. Kilit hazır durumda iken 10 saniye içinde sırayla x, y, x ve z düğmelerine basılıp bırakıldıktan sonra y düğmesine basıldığında kilit açılacak (Y1=1) ve 2 saniye sonra tekrar hazır duruma geçecektir. Eğer kilidi açma süreci 10 saniyeyi aşarsa zaman aşımı uyarısı verilecek ve düzenek yeni giriş işaretlerine tepkisiz kalacaktır. Bu durumda 6 saniye beklendikten sonra kilit hazır duruma geçecektir.
ii. Herhangi bir düğmeye yanlış sırada basılırsa yalnış giriş uyarısı yapılacak ve devre yeni girişlere tepki vermeyecektir. Bu durumda 6 saniye beklendikten sonra tekrar hazır duruma dönülecektir.
...
...
----


Reklamlar
Kayıt: 16 Ekm 2008
Mesajlar: 213

Offline
mesutgul
Tarih: 28 07 2011 17:23

hngi plc ile hazırlandı b proje
Başa dön
Kayıt: 26 Tem 2011
Mesajlar: 2

Offline
cagritu
Tarih: 29 07 2011 08:51

siemens simatic manager, S300 ile yazıldı.
Başa dönPLC ile şifreli kilit.


Benzer Konular
- PIC16F84 İle Şifreli Kapı Kilidi Yapımı + Pcb
- 16f877 ile lcd'li şifreli kilit
- sifreli kilit (9 kullanıcılı)

- lcd ile şifreli kilit 100 daireli

- 16f877 ile lcd'li şifreli kilit
- PIC16F628 ile Programlanabilir şifreli kilit uygulaması
- şifreli kapı
- 8 Sensörlü ve Panik Butonlu Şifreli Güvenlik Sistemi
- Şifreli Kilit -CCS ile-

- Akbil kilit projesi

- PLC ile şifreli kilit.

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based