Elektrotekno.com Ana Sayfa

Arama sonucunda 70 uyan sonuç bulundu

Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki


Başlık
Forum
Mesajı gönderen | Cevaplar - Görüntüleme | Tarih Saat

arkadaşlar,nette bulduğum bir devreyi kurabilmem için ekdeki bas uzantılı dosyayı atmega8-16pu için derlemem gerekiyor.bugüne kadar atmel ile hiç ilgilenmediğimden bu dosyayı hex e çevirebilecek var m ...

nasıl bir devre düşünüyorsun bilmiyorum ama kanallar tek tek ayarlanabiliyor.aşağıda dosyada pic basic kodları ve isis şeması vardır.umarım yardımcı olur.çok çok teşekkür eerim arkadaşlar.
de ...

yaptım,sonuç aynı..potlar sütekli %50 de duruyor,yani 2,5 volt , potların orta ucunda..

aşağıdaki kodlarla 1.kanala yani pot1 e veri göndermeyi başardım,ama diğerlerine veri atayamadım.
0 ile 1600 ...

Emeğine sağlık arkadaşım,bir arkadaş da bunu sevabına picbasicpro ya (pbp) çevirse de hepimiz (en azından ben) faydalansak mümkünse...şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim arkadaşlar çözüm önerileriniz için. walla dün ikinci pili de aldım. Hatta duracell aldım 9v luk ikinci pili. Onda da aynısı oldu.

Ama 7805 çıkışına pic bağladım sorun çıkarmadı. ...

Arkadaşlar,
bugün üşenmedim bir ds1844 bulurum diye istanbula gittim...
tabiki BULAMADIM.
Yerine aldığım ad5206 yı isis de bi taslağa yerleştirdim..fakat bir türlü 16f628 den bilgileri gönderemedi ...

pic de kullandığınız yazılım (hex yada açık kaynak kod) verdiğiniz dosyalarda yok,bilginize..

evet,çalıştı..zaten reset atmasının bana bi zararı da yok..opamp tabiki daha iyi ama detay olmasın diye transistor kullandım..

fikir için teşekkür ederim,sanırım çözümü buldum..benzer projelerde de kullanılabilmesi için resmi aşağı ekliyorum..gerçek olarak denemedim fakat mantıklı geldi,ışık yandıktan sonra mclr yi bir süre s ...

amacım lcd yi tamamen kapatmak,kapatmasına kapatıyorum da,uyandırdığım zaman sapıtıyor..

Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki


1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sitemize üyelik ve içeriğin indirilmesi tamamen ücretsizdir. Sitemizde paylaşılan tüm dokümanlar (Tezler, makaleler, ders notları, sınav soru cevaplar, projeler) paylaşımcıların bireysel çalışmaları olup telif hakları kendilerine aittir ya da açık bir şekilde kamusal alana yerleştirilmiş dokümanların birer kopyalarıdır. Kişilerin bireysel çalışmalarını sitemizde yüklemesinde, sitemizde paylaşıma teşvik eden puanlama sisteminin de etkisi büyüktür. Bunlara rağmen hala size ait olan ve burada bulunmasına izin vermediğiniz dokümanlar varsa iletişim bölümünden yöneticilere bildirmeniz durumunda derhal silineceklerdir.
Powered by phpBB | Translated by phpBB Turkiye | Ads by Google Adsense | Design by Crazy Bat based